A Gyékényes és Vidéke Lokomotiv Horgászegyesület fóruma.
  • Sziasztok!


    Ha visszaolvastok akkor:
    "Most nem nyaralóba megyünk, hanem a vasút oldalban, a bányán belül sátorozunk!"


    Remélem segítettem

    Sebőce
  • Marci!

    Ez milyen jó kérdés volt.. Szerinted a találkozóig megtudjuk hová kell menni?:-) Azt azért legalább tudjuk, hogy a kotróra.:-)
  • HAL-ihó!

    Hol lesz pontosan a találkozó?

    Kismarpi
  • Szusy! Sajnálom nagyon, jó lett volna találkozni!
    Angler! Természetesen semmi akadálya a társaságotoknak! Gyalásót viszek én is ...
    Mi hajnalban indulunk, aki jön, azzal ott találkozunk ... szevasztok!
    Jeszy
  • Misó!

    De aztán ki ne találjátok, hogy főzés előtt el kell menni a bányába vasércért a bográcshoz, mert a csákány már nem fér be.:)

    Jeszy!
    Nomád életmódra váltottatok? Lehet két hálózsákot mi is ledobunk oda a partra egy éjszakára, ha nem gond...:)

    üdv.
  • Szusy!

    Sajnálom,hogy így alakult.........

    Angler!

    Biztos ami biztos rakd a cucc közé:-)))

    Misó
  • Sziasztok Srácok!

    Most már biztossá vált, nem tudok idén sem menni Gyékényesre,a találkozóra.:(
    Egyik szemem sír,a másik nevet.Ami hülyeség megy itt megint,az kurva jó lenne,viszont személyesen nem fog összejönni a találkozó.
    Majd egyesével remélem össze össze futhatok valami más víz közelében horgászatok alkalmával mindenkivel.
    Szal a lista egy fővel akkor csökken Urak!
    Érezzétek mocskosul jól magatokat!
    Jeszy!
    Remélem a bányában belenyúltok alaposan,ott van rá komoly esélyetek.

    Üdv:Szusy
  • Eddig csak arról volt szó, hogy evőeszközt meg széket kell vinni. Akkor most odapakoljam a gyalogsági ásomat is?:-))
  • Ezek után már hogy is lehetnénk? Ha majd esszük az elásott husit ...
    .-))
    Jeszy akisziagumihápi
  • Szevasztok!

    Holnap megveszem a kajához szükséges motyót,/el kell még ásnom pár napra a husit,hogy puhuljon:-))) /amennyiben valakinél változás van az kérem jelezze!

    Amúgy,hogy vagytok?:-))

    Misó
  • Szia Angler!
    Most nem nyaralóba megyünk, hanem a vasút oldalban, a bányán belül sátorozunk!
    Jeszy
  • Jeszy!

    Ti merre lesztek? Megint a B szektor?
    És meddig maradtok?
  • Marcikám itt is elmsélheted, hogy mindenki elolvashassa!
    Egyéb! Mindenkinek, aki a találkozóra jön, üzenem ezúton és mégegyszer tudatosítom, hogy a találkozó most a vad vízparton lesz, ahol csak az az ülőalkalmatosság lesz, amit hoztok magatoknak!Ezen kívül, ha tudtok, evőeszközöket és tányért is hozzatok magatokkal! Köszönöm és mindenkit üdvözlök! Hétfő reggeltől már a helyszínen feszítek ... remélem!
    Jeszy
  • Jeszy!

    Na, azt nem mulasztanám el !
    A találkozón vagy itt?
  • Mesélj Marci, mesélj ! Isszuk a szavaidat! Hétfőtől ott leszünk a közeledben, gyere ki hozzánk!
    :-))
    Jeszy
  • Sziasztok!

    Megjöttem a Csokonyavisontai nyaralásomból.
    (ha valakit érdekel szivesen elmesélem)

    Marci
  • Üdv. Mindenkinek!

    Csaba!
    Nekem júniusban nem sikerült engedélyt vennem üdülési csekkért. Mogyorósi úr akkor azt mondta, hogy nem oldották meg anyagi okok miatt ezt a lehetőséget. Viszont van egy étterem Gyékényesen, ahol elfogadják a csekket. Van menü is náluk, és a kaja is elhozható. Ez csak egy ötlet. Mi is ebben a cipőben jártunk. Vicc, hogy szinte mindenhol százalékokat akarnak levonni mikor csekkel szeretnénk fizetni. Még egy ötletem van, de azt majd személyesen a találkozón.:)

    Lenne egy kérdésem.. Nem tud valaki véletlen szállást egy éjszakára 2 főre 28.-ára? Mivel a találkozó másnapjától van csak foglalásunk egy hétre...
    Szóval bármilyen megoldás érdekel.:) Ha minden kötél szakad még egy sátorhelynek is örülnék.:)
    Előre is köszi!
  • Sziasztok,

    Csaba,

    A széki tóról : nézd meg a honlapjukat:)
    De én csak jót hallottam róla. A szomszédék voltak a múlt héten, 7 ponty és kb 16 kg kárász. Ment a hal akkor rendesen. De semmi extra csali: kukorica, csonti, giliszta.
    Remélem segitettem, és sok sikert a versenyre!
    Üdv Mindenkinek
  • Tisztelt Mogyorósi Úr!

    Szeretném megkérdezni, hogy az idei évben a horászjegyeket üdülési csekkel lehet-e fizetni, valamint, hogy tud-e róla, hogy bövült -e azoknak a helyeknek a száma Gyékényesen amelyikek elfogadják az üdülési csekket? Az az igazság, hogy van 35.000,-Ft értékben még csekkünk és az idén már nem nagyon fogjuk tudni elkölteni.
    Válaszát előre is köszönöm!

    Szívélyes üdvözlettel;

    Csaba

    ui. ha bárkinek van valami jó ötlete az üdülési csekkel kapcsolatban ne fogja vissza magát, örömmel venném!
  • Tudom, hogy tudod, hogy mire írtam, hogy te tudod!
    :-))))
    Jeszy
  • Hali Mindenki!

    Misó! Köszönöm a gratulát, jól esett.

    Jeszy, azt írod, hogy " te tudod" dehogy tudom, azért kérdezem. Ott vigyorog évek óta az orsóimon ez a klipsz és már rüheltem, hogy csak elméletben tudom, hogy mire való és még úgy sem pontosan mint kiderült. Én soha nem használtam de már hallottam megjegyzésben több embertől és azért akartam utána járni a kérdésnek.
    Azt hiszem a továbbiakban is elfér ott ahol eddig volt és nem háborgatjuk egymás köreit, arra mondjuk én is szoktam használni amit a Sebőce írt, hogy beakasztom a damil végét, hogy ne tekeredjen le az orsóról. A pénz részemről teljesen rendben van, teljesen korrektnek találom, csak ne a dögkútból hozza a Misó az alapanyagot mert igy megspórolhat egy kis pénzt:)

    Csaba
  • Sziasztok!
    Csaba, a klipet ha a távolság beállításra használod, akkor azt a következőképpen tedd: Dobj túl a meghorgászott távolságon pár méterrel akaszd be a klipbe a zsinórt és számold meg, hány tekerést kell visszacsévélned, mire a helyre ér, így adsz a halnak valamennyi előnyt egy vehemensebb kapásnál. Mellesleg nagyon kockázatosna tartom, főleg nagyhalazásnál ... de te tudod?!
    Mindenkinek: Misó ugyan beköszönt de elfelejtette beírni, amiről ma beszéltünk, bár én vállaltam, hogy jelzem, hogy a találkozón a részvételi díj egységesen 900.- Ft/fő. Természetesen Kismarpet esetében eltekintünk a díjtól! Továbbá a tisztelt vezetőséget vendégül látjuk!
    A hideg italokról gondoskodjatok, legyetek szívesek magatoknak!
    Üdv:
    Jeszy
  • Szevasztok!

    Szusy!

    Jobbulást!Remélem sikerül eljönnöd.:-)

    Csaba!

    Gratula a versenyeken elért eredményekhez!:-)

    Hamarosan találkozunk,és ha túlélitek a főztömet,akkor dumálunk egy nagyot:-)))))

    Szevasztok!
    Misó
  • Csao Sebőce!

    No hát a második dologra gondoltam én is. Ha belendítem nem szakad el a zsinórom a hírtelen stoptól? Valamint ez még az oldalmozgásra változatlanul nem nyújt megoldást, valamint mi van ha a halacska csinál egy jó korrekt kapást mikor nem vagyok közvetlenül a bot mellett?

    Csaba
  • Szia Csaba!

    Én két dologra használom a klipszet:
    - az épp nem használt dobon lévő zsinórt abba rögzítem, így nem fut le...
    - a horgászat során beleakasztom a zsinórt és így egy állandó távon tudok horgászni, bár van jó és rossz tapasztalatom e téren...

    Szép Napot

    Sebőce
  • Csao Mindenkinek!

    Lenne egy nagyon amatőr kérdésem, de mondjátok meg nekem, hogy mire de főként, hogyan kell használni az orsón lévő zsinór klipszet?

    Csaba
  • Sziasztok!

    Szusynak: nagyon sajnálom, ami veled történt, szedd össze magad és igyekezz le a találkozóra ott majd egy kicsit regenerálódsz!

    Mindenkinek: Misóval megbeszélem a részleteket és remélem, már holnap véglegessé tehetem a listát, valamint a találkozón való részvétel költségeit!
    Üdv mindenfelé:
    Jeszy
  • Marci!

    Én eddig egy 10,40-es pontyot fogtam legnagyobbat!

    Csaba
  • Csaba!

    Mekkora a legnagyobb halad?

    Marci
  • Csá Funok!

    Kiegészíteném a listát egy régi majdnem ismerősötökkel, Lacikával aki már 2007-ben majdnem ott volt a találkozón. Akkoriban többször írt is a fórumra. Ö Móni nővérének a fia, nagyon lelkes és magabiztos horgász, szóval rettegjetek, mert mind a 17 évével lesújt rátok aggastyánokra! Szóval teltházas lesz az Audim. 5 fő!
    Nagy királyság lesz: tetőcsomagtartó!!! Szóval a lista:


    1. Jeszenszki János ( Jeszy ) + Jeszyné Andi = 2 fő
    2. Kucsera Sebestyén (Sebőce) + Kucseráné Farkas Irénke = 2 fő
    3. Härter Mihály(gumikacsa)+Härter Szabolcs=2 fő
    4. Csanádi Zsolt(Didó)+Csanádi Ádám=2 fő
    5. Vieger Ferenc(angler)+Vieger Ferencné(angi)=2fő
    6. Simon Csaba (Csaba)+Simonné Móni (Móni)+Simon Bence +Bakró László+Simon László(Lacika)=5fő
    7. Mogyorósi István
    8. Horváth János
    9. Horváth Antal
    10.Bocskai Albert(marpet)+Bocskainé Maya+Kismarpet=2,5fő
    11.Szücs Gábor (Szusy) = 1 fő
    12.
    13.
    14.
    15.
    16.
  • Szia Jeszy!

    Én is regisztrálok a haldorádós oldalra.
    Már megtettem,de még valamilyen kódnak érkezni kell.
    Nálad mennyi időbe tellett amíg megjött a kód?

    Csáo!!!!
  • Csao Szusy!

    Nagyon sajnálom az esetet, azt pedig, hogy az idei év milyen én is tudnék mesélni, ennél már csak a tavalyi volt rosszabb. Képzeld el egy év alatt tök egészségesből ketten, 4 műtéttel terheltek lettünk 40 évesen. Aztán még ehhez jönnek a céges dolgok, szóval csókóltatom Gyurcsányékat!! Majd lesz jobb!!!!!


    Csaba
  • Csaba!

    Én voltam a hibás,sajna.Fél életemet tengelyen töltöm,egyszer nézek el valamit,ráadásul saját autóval,és azonnal büntetés van belőle....
    Cégessel még annyira nem is érdekelne,de így saját kárnak hááát..bazz....
    Jahh,és még csak gyorsan sem mentünk,bazi nagy forgalom volt,meg szinte végig dugó.
    Nem is elnéztem ha jobban belegondolok,csak totál fáradt vagyok szerintem,és lelassultak a reakcióim talán,valahogy így magyaráznám.ez az év nekem nagyon betett,már eddig is,nem tudom mi lesz még...mi jöhet még közbe.
    Az autót nem tudom talpra áll-e addig,most van a roncs lehajtogatás fázisában,majd azután derül ki,hogy mi van az alvázzal,stb.
    Ha nem bömbiben ülök,akkor lehet bajunk is van,így legalább megvédett,felfoghatom így is,ha már meg kellett ennek történnie.
    ha tudok fixet,hogy megyek vagy sem,úgyis megírom ide azonnal.

    Üdv:Szusy
  • Ez az Csaba jól mondod!

    Kismarpet
  • Csao Szusy!

    Nem tudom, hogy megkérdezzem-e, hogy ki volt a hibás? Neked lett valami bajod?
    Az autó milyen állapotban van? Szedjétek össze magatokat, mert nagyon jó lenne ha ott lennél!!

    Csaba
  • Szia Szusy!

    Mi hamarabbi gyógyulást kívánunk!!!!!


    Hello
  • Hello Urak!

    Úgy néz ki,hogy veszélybe sodródott a találkozós kiruccanásom..:(
    Vasárnap este az autópályán baleseteztem egy szépet és jelen pillanatban még nem tudom,hogy alakulnak a dolgok addig.Megpróbálok menni valahogy,de asszem a bömös nem lesz talpon.
    Mindenesetre semmi biztosat nem tudok....

    Szusy
  • Sziasztok!

    Vasárnap megyek Csokonyavisontára 3-4 napra.
    Ott van egy fürdő és egy horgásztó.
    Azt mondták,hogy telepítettek amúrokat.
    Nem ismerik a csalikat (pellet,bojli,stb.).Szerintetek elég lesz fél napi horgászatra 2 csomag kukorica,1 csomag csonti,és egy match bot?

    Kösz!
  • Csaba nagyon jó kukorica elkészítési módot ajánlott neked, nagyon jó, szerintem így a legfogósabb a kukorica. Úgy meg még jobb ha teljesen sötét és hűvös helyre rakod lezárás után, jobb ha nem savanyodik meg a napon, csak az a"kellemesen büdöskés" szaga lesz neki, viszont így 1hét után szabad csak felbontani. Előtte mindenféleképpen főzd meg, mert így a hal amikor elfogyasztja a csalit könnyebben tud emészeteni. Fóliával kell lezárni a tetejét, és úgy rá a vödör teteje, viszont nem szabad ellenőrizgetni, mert úgy már nem az igazi, és csak is kizárólag kaukázusi kefír jó, a sima, hagyományossal nem éred el ezt a erjedési hatást!

    Sok amúrt Marci! :)
  • Szia Marci!

    Én 1/2 literesből 2 pohárral szoktam, a kicsiből (2 vagy, 2,5 dl-es) 4-et.
    A fagyis módszer is életképes lehet, én még nem próbáltam. Én a büdösből egy alkalommal legalább 1-2 kg-ot beszoktam jutattni az etetésre, ebből adódóan az a mennyiség amit írtam, amur esetén az ismétlő etetések miatt 1-2 napi horgászatot tesz lehetővé, mert porszívóznak mint az örültek.

    Csaba
  • Csaba!

    Szerinted a "fagyi" módszer beválna kukoricával?
    Már benn a fagyasztóba

    Csá
  • Szia!

    A pohár az mennyi dl-es legyen?

    Csabának Marcitól
  • Csao Mindenki!

    Beszámolnék róla, hogy nem hoztam szégyent A GYFDT -re(Gyékényesi Funok Dream Team). A kupában amiben indultam a házidöntökbe bekerültem és családiban harmadikak lettünk egyéniben pedig első lettem, így megyek 22.-én Devecserre a Széki tóra az országos döntőre. HA MEGNYEREM ??!!! Én leszek Magyarország legjobb amatőr horgásza 2009-ben. Erre cca. 1:50 az esélyem, mivel ennyien leszünk a döntőben. Praktikákat, tanácsokat fogadok, pláne ha valaki horgászott már azon a vizen.

    Marci!

    Én azt tudom elmondani, hogy én, hogy csinálom a büdös kukoricát, nekem eddig egészen jól bevált. 6-8 kiló kemény kukoricát beöntessz egy jól zárható fedelű vödörbe, engedsz rá annyi vizet, hogy pár centivel ellepje, majd beleöntessz 3-4 pohár kaukázusi kefirt és jól elkevered. Ezután lezárod a vödör tetejét és kirakatod apával a napra, mert neked nagyon nehéz lesz. Ha jó napsütéses idő van akkor már 3 nap után lehet belőle használni. Felső határ nincsen, ameddig az orrod eltudja viselni a szagot addig használható. Nekem a csúcsom 3 éves kukorica volt. A horgász szomszédok már csuzlival lődöztek, hogy hagyjam el a területet, MOST!!!
    Szóval a feladat adott, remélem segítettem!

    Csaba
  • Kösz Csaba!

    Nem .Nem tudom hogy kell csinálni .
    Nagyon megköszönném ,ha elmondanád .

    Marci
  • Szia Marci!

    Próbáld meg az erjesztett kukoricát, hármat füzérbe, lebegtetve. Nekem ma ez vált be amurra. Tudod, hogy szokták csinálni a savanyítást?

    Csaba
  • Sziasztok!

    Valami jó csalit kéne ajánlani amúrra mert egyszerűen csak a ponty veszi fel.
    Próbáltam lebegtetni ,de csak a pontynak kell,próbáltam gyümölcsös és halas pelletet.Próbáltam bojlit ,de nem kell semminek.

    Előre köszi.
    Okítsatok.

    Marci
  • Csabikám, a dunai peca valóban egészen más, mint az állóvízi, lévén, hogy ez folyik, az meg nem. Ennél fogva a sodrás folyamatosan terheli a szerelékedet, hordja az etetésedet, tehát nem elég jó helyre etetni, kellő rutin kell a bedobás pozicionálásához is. Más fajta etetőanyaggal, másfajta bottal, szerelékkel kell készülni. Ja, és rengeteget kell horgászni, hogy a kellő rutint megszerezhesd, mert itt jobbára csak a saját hibáidból tanulhatsz, kevés a finomszerelékes öreg rutinos pecás, akitől még elleshetnél bármit is, ami helytálló a mai technikákban. Nekem szerencsém volt annak idején, mert rengeteget jártam horgászni Döme Gabival, akitől sokat tanultam. Ha van kedved és érdekel a folyóvízi téma, akkor ősszel néha jöhettek a Dunára velünk, hátha megkedveled. Ami a fő lényege a Duna partnak, talán még egy tónál is nagyobb a nyugalom, a háborítatlanság. Nincsenek autók, nincsenek vonatok, mentők, rendőrök, kamionok stb. Csak pár hajó, de az nem hangoskodik ...
    Mi , ha tehetjük, sátorral letáborozunk egy kietlen partszakaszon, beetetek, sátrat verünk, horgászunk, eszünk, iszunk, pihenünk. Ha fogunk halat megsütjük, néha elsétálok gombát szedni, szóval kikapcsolódunk, ami a mai világban szükségeltetikis!
    Dióhéjban ennyi ...
    :-))
    Üdv:
    Jeszy
  • Sorrendben!

    Csao Misó!

    Etetésre tényleg csak egy helyen gondoltam, mert a nádfal kivételével nagy lutri, hogy van - e eredménye az etetésnek. Sajnos a feeder nem hiszem, hogy játszani fog, mert nem bánok vele olyan jól, hogy azt a helyet megtudjam dobni ahol az etetés lesz (kb. 60 m). Két fenekezővel fogom nyomni és a szereléket fogom az egyiken könnyíteni. Egy 5 órás verseny alatt Te milyen időközönként etetnél ha egy alkalommal kb. 1-1,5 kiló anyagot jutattok be? A bojlit úgy tudom hallomásból, hogy ismerik, én még sosem fogtam vele nagyobbat csak keszeget, kárászt. Ananászos pop-up-al készülök az amurokra, hátha elsül egyszer-kétszer. Mi a véleményed többször kevés etetés vagy kevesebbszer több? Most hétközben különböző receptek alapján tigrismogyit készítek amiből a gyékényesi matuzsálemeket is szeretném megkínálni. Pl. ánizs, cukros, ananászos mogyi stb. Ne szerénykedj okíts!

    Jeszy!

    A felsorolás igen gazdag volt de nem mindegyik fajtájú halat ismertem, lényeg az, hogy Te tudtad miről van szó (egy darabig)! Képzeld én még soha életemben nem horgásztam a Dunán, nem tudom milyen élményeket és nehézségeket jelent. Nyilván gondolom, hogy ez nagy mértékben függ a helytől és évszaktól. Ha van kedved és időd pár sort írhatnál erről a tudományról, persze ez prolongált kérdés ha más is tud erről beszámolni, annak is örülnék.

    Csaba
  • Csabikám, a Dunán a rengeteg szúnyoggal, egy üveg jégerrel, egy tálca sörrel, egy kis vörösborral megküzdöttünk, ja, meg vagy 7 kilónyi keszeggel és kárászfélékkel, plusz vagy két vödör gébbel! Viszont jókat aludtam a háborítatlan parton ...
    :-)))
    Jeszy
  • Szevasztok!


    Szia Csaba!

    Én meg az okítás:-))))


    Az én véleményem,és tapasztalatom is az,hogy nyugodtan keverheted a büdös mag
    közé a frisset,elég gyakran etetek én is így.A csemege kukoricát ép amiatt írtam,mert az nem szelektál,nagyon sok halfaj szívesen csipegeti.
    Semmi kép nem tennék mindent egy lapra,egy nehéz fenekes mellé egy feedert választanék,és egy etetésen horgásznék a két bottal,mert ha be áll a hal az etetésre
    könnyebb őket ott tartani,mivel csak egy koncentrált etetés van,és azt egyszerűbb
    folyamatosan szórni,persze lehet,hogy nem ez a jó taktika:-))
    Nem tudom,a bogyót ismerik a halak ezen a tavon?

    Szevasztok!
    Misó

Kedves lárogató!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!