A Gyékényes és Vidéke Lokomotiv Horgászegyesület fóruma.
  • Szia Jeszy,

    Pontosan hol találhatók azok a Gyékényesi képek?
    Szeretném megnézni, ha publikus...:)
    Tavaly voltunk mi is Gyékényesen, kisebb halakon kivül sajnos nem fogtunk semmit, de a hely teljesen elvarázsolt..
    Köszi
  • Sziasztok Gyékényes fanok !
    Tájékoztatásul közlöm, hogy megjelent egy kis képes szösszenetem a kék oldalon...természetesen Gyékényesről.
    Jeszy
  • Megin Szeva!:-)

    Rengeteg időnk van még,és biztos megtaláljuk közösen a legjobb megoldást:-)

    Misó
  • Estéket !
    Valójában jó így is, persze, csak ha kiszámolom, hogy egyszer májusban, egyszer ugye, a rendes augusztus végi, családos és végül még egy versenyes gyékényesi utat kell összehoznom egy évben, akkor már nagyon rá kell szerveznem... Remélem, menni fog. Én partner vagyok mindenben, amit tudok segítek.
    Jeszy
  • Szevasztok!

    Angler!

    Kettőről.-))

    Ezt a verseny kérdést már rágjuk egy ideje:-)

    A május végi pecát sátrazós,dumálós,iszagatós,kajálgatós pecának terveztem,amiatt is kérdeztem,hogy lenne-e kedvetek nomádkodni:-)ahogy nézem leszünk egy páran.

    Misó
  • Sziasztok!

    Két dologról beszélünk?
    Egy versenyről és egy május végi sátorozós , (esetleg iszogatos:-), kajálgatós közös pecáról a szigeten, vagy csak egy versenyről?
  • Szevasztok!

    Angler!

    Örömmel olvastam,hogy Téged is érdekel a dolog,természetesen van még kiadó hely:-))


    Jeszy!

    Még mindíg piszkálja a fantáziámat ez a verseny dolog.Viszont ennek akkor lenne igazán értelme,ha minimum 20 csapotot össze tudnánk verbuválni,Hiszen ha jól tudom a Gyékényesi tavon még nem rendeztek bojlis versenyt.Jól tudom?Na most,ha már elkezdünk vergődni a szervezéssel,és Mogyorósi Úr bevonásával,midnyájan beleölünk időt,energiát,akkor már legyen az a verseny színvonalas,persze ez csak az én véleményem:-)
    Ötleteim vannak egyébként,úgy a szabályokkal,mint a lebonyolítással kapcsolatban.
    szerintem feküdjünk rá,össze tudjuk azt hozni.
    Mindettől függetlenül ez a május végi peca remélem összejön:-)

    Szevasztok!

    Misó
  • Üdv Mindenkinek!

    Én is bennelennék a "történetben". (Ha van még kiadó hely...)

    Angler
    (Fr.)
  • Mit szóltok ahhoz, hogy egy leszűkített, egyfajta VIP nevezési lehetőségű versenyként tartanánk meg.Tehát korlátoznánk sok mindenben a részvételt, hogy ne legyünk sokszázan...
    Várom az ötleteket. Misó már régebben felvetette ezt, most tovább gondolhatnánk és meghirdethetnénk...
    Jeszy
  • Halihó!

    Örömmel olvasom,hogy nem kell egyedül üldögéljek napokat:-)))

    Május végi időpontra gondoltam,de ha már ilyen "sokunkat"érdekel akkor nyilván kitaláljuk együtt,addig még van idő bőven.

    Misó
  • Szevasztok !
    Nekem, vegyétek úgy, hogy virtuális bianco jelentkezési adatlapom van !
    Ergo engem érdekel !
    Jeszy
  • Sziasztok Urak!

    Még azért nem mindenki alszik téli álmot, bár vizet csak akkor látok amikor fürdök. :-)
    De, már elvonási tüneteim vannak...

    Gumikacsa
    Rám számíthatsz, ha van időpotod jelezd és megbeszéljük a dolgot...

    Mindenkit üdvözlök

    Sebestyén
  • Szevasztok!

    Az idén nem sok peca volt eddig,de majd ezután......:-)))

    A téli álommal még rá érünk,előtte még azé pecázunk egy párat.

    Ami már biztos jövő tavasszal lesz Gyékényes,viszont most a kényelmetlenebb nomád életet választom,hátha....:-)A nyár végi sétám során kinéztem magamnak egykét ígéretesnek tűnő helyet.Nem tudom,lenne-e kedve valakinek csatlakozni?

    Szevasztok!

    Misó
  • Üdv!
    Ma melo miatt átutaztam Surd,Zákány és Gyékényesen,persze nem hagyhattam ki,hogy odalessek a tóhoz.
    Semmi nagy mozgolódást nem véltem felfedezni,nem tudom ki pecázik ki nem,de nálam nem volt bot.:(
    Mindenki készül a téli álomra,mint a medvék.
    Szusy
  • Szia Szusy !
    Szerinted senki sem pecázik, aki netezne is? Érdekes, se egy élménybeszámoló, se egy szevasztok megvagyok...vagymi !
    Ébresztő Uraim !
    Jeszy
  • Csá Jeszy!

    Én is felnézek ide egyszer kétszer,de mivel semmi forgalom,így én sem tudom ki hol merre miért nem....
    Biztos befagyott a víz,nem?
    Ez lehet a magyarázat csak.

    Üdv:Szusy
  • Sziasztok !
    Se képek, se kommentek, hát mi van itt kéremszépen ?? Hol a törzsgárda és holvannak az újak, meg hol vannak az internettel rendelkező pecások??
    Bár lehet, hogy csak magamban ógok-mógok...
    Jeszy
  • Köszi a segitségeket de sajnos az éven már elmarad!!! Majd jövö tavasszal ha minden összejön!!
  • Nagy a csend Uraim !
    Mi az oka ?
    Jeszy
  • Szia Szusy !
    Észrevételeim:
    1. Ebben nagyon igazad van, csak mi tudjuk, akik sok száz km-ről járunk pár napra, mások etetésén próbálkozni ! Nem könnyű, sőt, mint látjuk, szinte lehetetlen ! Valójában az a pár hal, amit mégis kiszedünk nagyobb jelentőségű, mint amik a sok hetes szoktató etetésen, zavartalan helyen ki lehet(ne) fogni ! Ezzel senkit sem szeretnék sem megbántani, sem fellelkesíteni, ezek a véleményem szerinti tények !
    2. Havernak gratula, szeretnék/tem volna egy 8-as ponttyal fényképezkedni !
    Üdv:
    Jeszy
  • Sziasztok skacok!

    2 téma.
    1.Szerintem is a szoktatásban van a lényeg,meg a helyismeretben,tuti az adja a halat egy ekkora vízfelületen.
    Mi meg ugye rövid időre megyünk,más etetésére ráülni az nem olyan jó dolog,harag is lehet belőle,nehéz eset ez így.:(
    2.Megjött a cimbi az egy hetes lógatásból,beszéltem is vele.
    Szombattól péntekig kellett várni az első és egyben utolsó megszákolt halra,ami egy 8-as szép ponty volt.Kukoricára jött!
    Előtte volt egy komoly kapás,300m zsinórt vitt le megállíthatatlanul a nagy sziget irányába egészen a dob zsinórkötéséig,majd valószínüleg kagylópadon szakadt a madzag.:(
    Szép torpedó lehetett ez is!

    Üdv néktek:Szusy
  • Misi ! Akkor időben szólok, jövő augusztus utolsó hetében érkezünk !!
    Bár mondjuk, az érkezésünk és az idén az ott tartózkodásunk sem volt nagy titokban tartva... gondolom, itt már mindenkinek a könyökén jöttem ki !
    :-)))
    Jeszy akiidőbenszólt
  • Jeszy én szívesen segítek nektek. csak időbe szóljatok.
  • Ezt már értem, így lehet horgászni..... Sajnos egy hét- 10 nap kevés, hogy megtaláld a jó helyet és még a halat is odaszoktasd ! Na, majd jövőre...
    Jeszy
  • Április óta vannak etetve a helyek , naponta többször is :))
  • Sziasztok !
    A kérdésem, melyik az a József A. utca ? A másik, hogy napi rendszeeséggel etettél ?
    Különben maximálisan osztom Angler véleményét !
    Jeszy
  • Misi!

    Ezen az oldalon van egy kisebb beszámolóm. (sep7.-ei hozzászólás) Ott leírtam a részleteket. Én mióta lejárok Gyékényesen szinte csak tigrismogyival csalizom és etettem is becsülettel...
    Sejtettem egyébként, hogy mély vizen fogtad a halakat... Szerintem nekem pont ez volt a bajom. Mármint a sekély víz a meleg miatt.
  • Mogyoró + kukorica fűzve, 7es vízben + jobbos töréses, meg partszélben. Te melyik részen próbáltad, mert szeptemberbe jött a hal rendesen
  • Misi!

    Az a helyzet, hogy az aktív fórumosok nagy része (Téged és Marpetet kivéve) az ország különböző részein laknak, lakunk , és max. 1-2 hetet töltenek, töltünk el ezen a szép, de nehezen kiismerhető vizen. Amiért elindult ez a "piszkálódás" csak azért volt mert mikor lent voltunk és talán kelett volna a segítség, nem volt informátor. Igaz én nem panaszkodom, mert júniusban jött hal rendesen, de szeptember elején benulláztam. Visszatérve a kérdésedre most nincs aktualítása a dolognak, mert én csak jövőre megyek le újra. És talán többen vannak így rajtam kívűl. De esetleg a csali érdekelt volna illetve, hogy mekkora vizen fogjátok a halat.

    Remélem nem bántottunk, bántottalak meg...:-)
    Üdv.
    Angler
    (Fr.)
  • Mit szeretnél tudni??
  • Amit én levontam ebbből az infóbol -az-az, hogy jövőre húzok magam után egy darab TSZ földet egész a József A. utcáig...:-)) Más le tudott vonni még valami hasznosat?:-)

    angler.
    (Fr.)
  • én kb áprilistól horgásztam szeptember 8 ig kb 6 zsák mogyoró rengeteg kukorica és búza fogyott el. halfogás az bőven volt . József A. utca végén horgásztam.:)) 4 nap múlva kimegyek ismét
  • Köszi Misi ! Jól megnevettettél ! A sok kérdésre adott válaszokból aztán mit akarsz leszűrni ? Mit rontottunk el ? Te hol, mivel, mennyivel, mikor horgászol és mennyire sikeresen ?
    :-)))
    Jeszy akiszinténtudkérdezni !
  • Hali!

    Érzem már ebből nagy segítség lesz.
    Minden szót harapófogóval.:)
    Marpettel értek egyet,és mint helyi pecásnak az Ő véleményére,szavára adok sokat.

    Üdv:Szusy
  • Sziasztok

    Szívesen segítek, jó pár éve horgászok Gyékényesen:)))
    Melyik részen szoktatok horgászni, mennyi ideig, és mivel etettek, és mennyit ??
  • Szia Marpet!

    A "kritika" főleg nem neked szólt!:-) És inkább csak zrikálás szinten "fogtunk össze" Jeszyvel.:-) Szerintem nem kell ezt komolyan venni, még annak sem akinek szólt!:-)

    Üdv.
    angler
    (Fr.)
  • Csao Urak!

    Csak tájékoztatásul írom nektek,hogy ez a víz nehezen melegszik és nehezen hűl le.
    Az általatok írt hőmérséklet egyáltalán nem kizárt.Én is voltam lennt a hideg napok elején,és kedvem lett volna egy jó kis fürdőzéshez,olyan meleg volt a víz.De mivel siettem,csak a virágok öntözése maradt.

    A tuti helyet már korábbi hozzászólásaimban közöltem én is veletek,bár még én sem pecáltam ott.Aki nem rest visszaolvasni,megtalálja.

    Tipcsi! Ha nem sikerült csónakot szerezned talán tudok segíteni!
    Marpet:06306371860

    Sok sikert mindenkinek!
    Csao:marpet
  • Nagyon jól látod a helyzetet, erről bezsélek én is ! Akkor nem akadt "szakértő" !! " Magad uram, ha szolgád nincsen ! " Mindegy, majd jövőre fejlődünk, autodidakta módon !
    :-)))
    Jeszy
  • Jahhhhh.... Jeszy Te is itt írtad nap mint nap , hogy ez sem jött be meg az sem. Akkor bezzeg nem volt segítség - mit meg hogyan....:-))) Csak most a kritika...:-)
  • Azt írja, nem ismerjük a tavat, de nem is segít megismerni... bezzeg a vízhőfok !! Pedig érdekelne engem is a tuti ...
    :-))))
    Jeszy
  • Misi!

    A vízhőfokról bezzeg adsz információt, de a tuti helyről meg a tuti csaliról semmit. :-)))Pedig az is érdekes lett volna, hogy milyen csalival és hol rángattátok ki azt a 20 kilós amúrt. Nem ám vízhőfok....:-))))
  • Szia Szusy !
    Ne is mondd, már nagyon várom a tigrismintás ördögöket...
    :-)))
    Jeszy
  • Hi Jeszy!

    Lehet ezt akkor mérték,mikor első nap odamentek,vagy talaj részegek is lehettek persze.
    Én is sokalltam,de ha belegondolsz,múlt héten még dög melegek voltak,ők meg akkor mentek le,szombattól tört be a hideg front.
    Ami sajna tart azóta is,lassan lehet menni téli süllőzésre a Dunán is,vagy menyusozni is.

    Üdv:Szusy
  • Üdv mindenkinek

    Látom nem nagyon ismeritek ezt a tavat 24°C azért nincs a víz de olyan 19°C körül van. :))
  • Sziasztok !
    Szusy, nehezen tudom elképzelni, hogy 24°C-os legyen a víz, amikor nappal sem megy 15°C fölé a hőmérő higanyszála... éjszaka meg 5-7°C van !
    Tipcsi, hajrá, jó "munkát" !
    Jeszy
  • Köszi a segitséget azt hiszem proba szerencse!! Ha odaértem és elkezdem a "melot" beszámolok a fejleményekröl! üdv mindenkinek!
  • Csá Urak!

    Na beszéltem a sporival,aki ment tőlünk lógatni.
    A rossz hír,hogy szombat óta lent vannak, 4 pecás összesen.
    És semmi,mondjuk az idő is brutál volt nekik a mai napig,de akkor is.
    Vasárnapig maradnak lent,majd akkor is felveszem vele a kapcsolatot,amúgy a halőr Anti báéknál vannak.
    Ez van,de ami annál érdekesebb,megmérték a víz hőfokot,és asszem 24C-ot mondott!
    Vagy csak rosszul olvasták le a kijelzőt,nem tom,de hajnalban tejfehér köd van a víz felett ezekben a hűvös időkben.

    Üdv:Szusy
  • Szia Tipcsi !
    Minden nap lehet pecázni, természetesen . Javaslom a vasút alatti szakaszt, a bánya mögött, ott le tudtok verni sátrat és kényelmesen tudtok "dolgozni" ! Csónakot vagy bérelsz ( nem tudom megoldható-e, de ezügyben javaslom, hívd Mogyorósi Istvánt ! ) vagy tényleg viszel !
    Üdv:
    Jeszy
  • Köszi hogy segitettek,szerintem most elöször szerintem partrol sátorban fogjuk nyomatni ez az első ilyen felderitö horgászat lesz! Nem tudom hogy csónakkal hogy állnak ott a vizen? Gondolom jobb ha visz az ember! Nagyon kiváncsi lennék hogy a tó melyik részét kellenne inkább eröltetni!? Mindennap lehet pecázni? Mégegyszer köszi a segitséget!
  • Hy All

    Ha halat is szeretnél fogni akkor a nagy-sziget környékét ajánlom vagy a régi hajóutat meg a hangyás részt.

Kedves lárogató!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!