A Gyékényes és Vidéke Lokomotiv Horgászegyesület fóruma.
  • Tisztelt Mogyorósi úr!
    Köszönöm szépen a kielégitő válaszát és tájékoztatását!Én ezeket az észrevételeimet azért irtam le mert szeretném ha ez a tó minnél tovább megtartaná jóhirét a horgászok és vendégek körében.Mindannyian tudjuk hogy az akkori vizszennyezést a tó lassan fogja kiheverni ,és az a cél hogy a tó állapota javuljon és ne romboljunk tovább. A társadalmi munkát illetően irja meg hogy miben és milyen módon tudok segiteni ,és ha lessz rá időm és lehetőségem segiteni fogok.
    Üdv: süti
  • MAGYAR ORSZAGOS HORGASZ SZOVETSEG

    NATIONAL FEDERATION OF HUNGARIAN ANGLERS

    FEDERATION NATIONALE DES PECHEURS HONGROIS

    UNGARISCHER IANDES-ANGLERVERBAND

    Iktsz.: 7-39/2010.
    Targv: Horgasz tavak ellenorzo
    vizvizsgalata.

    Gyekenyes es Videke Horgasz Egyesulet

    Horvdth Jdnos titkdr iir reszere

    8852 Zakanv
    Felszabadulas u. 5.

    TiszteltTitkarUr!

    A bekuldott vizmintak vizsgalatat elvegeztiik.
    A kemiai analizis es az algologiai elemzes reszeredmenyeit tablazaton mellekeljuk, rovid
    szoveges ertekeleset az alabbiakban kozoljiik:

    - A tavak vizenek kemhatasa elfogadhato, melyet a 8,0 koruli pH ertek jelez.
    -A nitrogen formak (ammonium, nitrit, nitrat) az elozo ev azonos idoszakaban mert
    mennyiseg szintjen van.
    -A vizben oldott foszfor kisse emelkedett, mennyisege feltetelezhetoen algaszam
    emelkedest idez elo. A foszfor a boseges csapadek bemosodasaval juthatott a horgasz
    tavakba. >
    - Az oxigentartalom kielegito, az oxigenhaztartas stabil.
    - Az alga-allomany mennyisege elfogadhato, fajszerkezete kielegito
    -A sotartalomnal - az elozo vizsgalatokhoz viszonyitva - elterest talaltam, ez a boseges
    csapadekkal, bemosodassal kerulhetett a vizbe..
    A jelenlegi vizsgalat kifogasolhato erteket nem jelez. A horgasz tavak vizminosege halelettani
    szempontbol - elfogadhato. A horgasz tavak vize kiilso beavatkozast nem
    igenyel.

    Vizvizsgalati szolgaltatasunk teritesi dija 7500.-Ft + AFA, melyet a mellekelt csekken
    kerjiik befizetni sziveskedjenek.

    Budapest, 2010. junius 10.

    .cue

    Papp KaVolyne dr.
    szakerto

    H-1124 Budapest, Korornpai utca 17. Levelezesi cim: H-1511 Budapest, Pf: 7.
    Telefon: +36 1 248-2590 Fax: +36 1 248-2592 E-mail: mohosz@mohosz.hu
  • Tisztelt Süti !
    Azért,hogy a tisztánlátása bővüljön az alábbi tényeket írom le a Nórával kapcsolatos válaszára:
    - kb. 15 éve, nagyon sok reggel, arra ébredtünk,hogy a szél a hajók felől nagyfokú olaj szennyeződést hozott a horgászházak felé. 3 hajó + a rakodóhajó karbantartása közben, sok esetben a fáradt olajat a vízbe engedték. Hetente tárgyaltunk az akkori bánya vezetéssel e munkafolyamat megszüntetése érdekében. Eltévedt motorcsónakok akkor is voltak. Vidékről lejött egy gazdag ember, betette a csónakját a vízbe, és ment jó pár kört és utána már, hűlt- helye volt. Még csak le, ellenőrizni sem lehetett.
    Amióta a bányát privatizálták, megváltozott a tulajdon viszony, és a halászati jogot csak pályázat útján lehetett megszerezni. Az egyesületünknek az első évben elsőbbségi joga volt, így a vizet mi kaptuk meg. De csak azt a részét, amin nem folyt kavicstermelés. 2010-től a tulajdonos átadta haszonbérbe a vasút melletti területet
    és így a jogszabályok szerint ott mi vagyunk a tulajdonosok.
    A halászati jogért és a haszonbérleti jogér évente kb. 500.000.-Ft ot fizetünk.
    A vizet más is használja, más is szennyezi,de csak mi fizetünk a tulajdonosnak.
    A tulajdonos /osztrák/ előírta a félévenkénti vízminőség ellenőrzést az egyesületnek, amit mi rendszeresen el is végeztetünk. De örömmel közlöm,hogy semmi féle vízromlás nincs a kotrón. 2016-tól a tulajdonos megakarja szerezni a halászati jogot, és a horgásztatást ők akarják végeztetni a Ő szabályaik szerint.A mi szerződésünk 2015.dec.31-ével lejár. A szeméttel kapcsolatban szerződést kötöttünk a Nagykanizsai Saubermacher vállalattal a szemét elhordásával kapcsolatban. Bérlünk egy konténert és abba hordja be a szemetet, egy megbízott horgász ember. A fürdőzök szemetét is mi gyűjtjük össze. Továbbá örülünk,hogy figyeli a motorcsónakokat, kérem a megszerzett adatokat a fórumba is tegye fel.
    Megjegyzem 2010.április 2-án együttműködési szerződést írtunk alá a Nagyatádi rendőrkapitánysággal, és több esetben is közös ellenőrzéseket tartunk, de Ők egyedül is végeznek ellenőrzést. A szerződés egyik pontja,
    az engedély nélküli motorcsónakok használatának megszüntetése.
    Amennyiben a körzetünkben lakik, és van szabadideje, kérem jelentkezzen, szívesen adunk munkát e nemes feladat aktív végzésére./ igaz térítés nélkül, társadalmi munkában/
    Üdvözlettel Mogyorósi István
  • Üdv.nóra!
    Ha lessz bejelntés az a rendőrség felé lessz ,mert az önkormányzatnál halott ügy lehet hogy a rendőrségnél is de szerintem ezeknek az engedélyeknek utánna kellene nézni.Az lehet hogy a régi bánya hajók jobban szennyezték a vizet de most már más világot élünk más környezetvédelmi szabályok vannak,és szerintem ez a tó és az emberek érdeke hogy a vizminőség ne romoljon tovább.Meglehet nézni ezelött 15 éve milyen volt a vizminőség és most milyen igaz ez sokmindennek betudható. De ha lehet ne tegyük jobban tönkre ezt a szép tavat ,mert nem sok ilyen van az országban.
    Üdv: süti
  • Üdv. Süti !
    Mi is 3 hete Gyékényesen voltunk és ha mondhatom, megvoltunk elégedve a fogással.
    Mi nem láttunk idegen motorcsónakot,csak az egyesület ellenőre járta a vizet. Meg volt egy nagy hajó, ami körbement a szigeten, azt mondták,hogy a kavicsbánya hajója. A rendőrségi motorcsónak is járta a vizet. A bejelentést,amit írtál, hogy te megteszed, készülj fel az illeték fizetésre és a szembesítésre, ami az önkormányzatnál történik.
    Az én véleményem, mint önkormányzati dolgozó, bízd a rendőrségre e feladatot,mert csak ők tudnak eljárni. Megjegyzem a bányai hajó jobban szennyezte a vizet, mint egy kis motorcsónak.

    Üdv: Nóra
  • Üdv.jeszy
    Igazad van ha még egyszer olyat tapasztalok be is fogom jelenteni.
    De szerintem nem csak én láttam ezeket a dolgokat.És az a kérdésem hogy hol vannak az ellenőrök akiknek kéne járni a vizet ,és kéne látni mindent ami a vizen és a parton történik.
    Üdv. Süti
  • Kedves Süti!
    Mint alább Mogyorósi Úr írta, ők nem hatóság, ebben a témában pont ugyanolyan jogkörrel renedelkeznek, mint azok, akiket te is írsz, hogy érint, horgászokat, strandolókat, vendégeket. Tehát nem hiszem, hogy a horgászegyesületre kellene testálni a feladatot, ha te észleled, tedd meg te a szerinted szükséges lépéseket és mondjuk értesítsd a hatóságokat! Egyébként is a bizonyíthatóság csak abban az esetben lehetséges és korrekt, ha az észlelő, ergo panaszos tesz bejelentést és tőle kérdezik ki a részleteket... szerintem.
    Üdv:
    Jeszy
  • Üdv.
    Igazából ez a motorcsónak ügy szerintem mindenkit érinti a horgászokat a strandolókat,vendégeket.....stb. Ezek szerint a tavon mégis lehet használni robbanó motort mert ugye kiadták rá az engedélyt! Én nem arra gondoltam hogy önök büntessenek de talán fel kellene hivni a figyelmét a rendőrségnek és esetleg az önkormányzatnak hogy nézzenek már utánna hogy ki használ motorcsónakot!
    Gondolom nem csak én tapasztaltam ezeket.
    Üdv: Süti
  • Pár gondolat augusztust illetően: Az idén ismét - a tavalyihoz hasonlóan - nomád körülmények közé megyünk. A találkozót is ott tartjuk meg. Írtam már időpontot, de az inkább legyen csak ajánlás, beszéljük meg, kinek mi a jobb! Mi többed magunkkal (akár 10-12-en is leszünk) előreláthatóan augusztus 23-tól leszünk lent egy hétig. Várom a véleményeket!
    Mégegyszer üdv minden gyékényesi horgásznak!
    Jeszy
  • Sziasztok!
    Belepofázok, bár nem sok közöm van hozzá... szerintem, aki ott motorcsónakkal közlekedik, annak vagy van engedélye, vagy rendkívül arcátlan és bevállalja a tiltás ellenére is, hogy neki mégis csak szabad. Ha az utóbbival álltok szemben, akkor feltételezem az olyan gátláshiányban szenvedő alanyok egyéb - mondjuk úgy - csalafintaságokra is készek, ami viszont már benneteket bérlőket és valahol a sor végén bennünket, horgászokat is érint. Ugye, nem kell részleteznem, mire gondolok?! Javaslatom,az, hogy mivel minden vízijárművet azonosító számmal kell ellátni, így egy jól elkészített, bizonyítóerejű fotó és feljegyzés, majd feljelentés alap lehet egy megfelelő retorzióra!
    Üdv mindenkinek!
    Jeszy
  • Tisztelt Süti ! A Horgászegyesület nem hatóság ! az önkormányzat több területre is adott ki engedélyt. pl. motorcsónak és vitorlás oktatás, búvárkodás több területen is.
    Igaz a benzinmotoros csónakok használatára én úgy tudom, hogy csak a bányának és a horgászegyesületnek, valamint a rendőrségnek van engedélye. De a váratlanul megjelenő motorcsónak megállítása nem a horgászegyesület feladata, és nem is tudjuk végrehajtani. Ki fogja megbírságolni ? Ha a rendőrség megfogja akkor bírságolhat is. Ha előttem elsuhan egy motorcsónak, honnét tudom az adatait, szóba sem áll a halőrrel. Hogyan tegyünk feljelentést, az adatai nélkül. Minden ilyen esetben nem tudunk nyomozást végrehajtani. Mi csak a halászati joggal rendelkezünk és nem a hatóságot megillető ellenőrzési joggal. Nem saját vizünk a kotró, mi is csak béreljük.

    Üdv: MI
  • Tisztelt Mogyorósi úr!

    Igazából én is igy tudtam, de a napokban kettő motorcsónakkal is találkoztam a tavon.
    Az egyik ráadásul egy merevtestű nagyobb méretű motorcsónak volt ami a régi bánya és az új bánya között közlekedett.
    Szeretném felhivni a figyelmüket erre!

    Üdvözlettel: Süti
  • Tisztelt Süti !! Robbanó motort nem szabad használni a tavakon,csak elektromos motort.

    Üdv: MI
  • Tisztelt Mogyorósi úr!

    Szeretném megkérdezni hogy a robbanó motor lehet e használni a tavon?

    Előre is köszönöm a válaszát!

    Üdvözlettel: Süti
  • Remek. Köszönöm a segítséget. Kb a déli part közepén leszünk ahol a nyaralók is vannak, a nagy szigettel szemben. Bár tegnap olvastam egy cikket hogy nyáron pont az északi oldal a jobb... ősszel meg a déli :) Na sebaj amíg nem fogunk halat nem jövök haza :)

    Üdv.:
    Anthrax2
  • Szia Anthrax2!
    Ez fura kérdés. Szerintem ha mélyebb részen szeretnél horgászni akkor az alkoholos aroma (általában ezt édes ízben fogsz találni) Jobban oldódik ki a bojliból. Én azt mondom, hogy az aromát ne bonyolítsd túl, inkább a csali minőségére figyelj. És egy kis tigrismogyorót próbálj ki ;) Ha jó helyen pecázol, jó bojlival, vagy más jó minőségű csalival akkor nem fog számítani, hogy milyen ízű aromát tettél bele. Gyékényesen a helykeresés fontos! Sok sikert! Szia
  • Sziasztok.

    Jövőhónap elején megyünk gyékényesre 4 napra, és egy kis segítséget szeretnék kérni a bojlizással kapcsolatosan. Mondhatni, hogy még kezdő bojlizók vagyunk, ezért érdeklődnék, hogy büdös vagy édes bojlit használjak inkább?

    Valami igazán ütős cucc kéne, mert tavaly voltunk palotáson is bojlizni, de 1-2 kisebb pontyot leszámítva nem volt túl nagy sikerünk :( (ott volt édes és büdös is)

    Köszönettel:
    Anthrax
  • Szia egyiptomi!
    Persze megyek amint tudok! Egyébként én is az éves engedélyre gondoltam (tavaly tavaly előtt is azt váltottam). Köszi szépen az infokat!
  • Tisztelt Weiss!

    Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy a napijegy ára hogyan mozgott (éves engedélyem van), ezt szerintem Mogyorósi Úrtól megkérdezheted a fent található telefonszámon.
    A tó vízszintje jelentősen megnőtt! Én olyan 60-80cm-re tippelnék, mert a 4,5m-es bójám víz alatt van, amiből "normális vízállásnál" 50cm kilátszik. A szomszédom stége is víz alatt van.
    Remélem azért lejössz horgászni "hozzánk".

    Feszes zsinórt és hallszagú kezeket kívánok! :)

    Üdv:

    EgyipTomi
  • Sziasztok!
    Tavaly és tavaly előtt horgásztam a tavon. Érdeklődnék, hogy az éves jegyár nem változott-e és ha igen mennyivel? Én Székesfehérváron lakok, itt az esőzések szépen megemelték a tavak vízszintjét, felétek nem keletkeztek károk? Már nagyon hiányzik a tó, remélem nyáron lejutok! :) Sziasztok!
  • Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Mindenkinek!

    Lacika
  • Kellemes Húsvétot kívánunk mindenkinek!
    Jeszy család Soltvadkertről
  • Sziasztok innen is mindenkinek!
    Szia Szusy, régen "láttalak", remélem, jól vagy(tok)!
    Albi, te intézd a helyet, nehogy lemaradj, ha valamiben megakadsz akár itt, akár privátban is kérdezz!
    Bizony, jön a jó idő, lehet tervezgetni! Mi szokás szerint augusztus végére időzítjük a támadást. Akit érdekel a már hagyománnyá váló találkozó, az augusztus végére tervezze a túráját!
    Üdvözlök minden gyékényesi rajongót, találkozzunk az idén is!
    Jeszy
  • Ááááááááááááááááááááááááááááááá

    Megtöröm a csendet!
    Mi a helyzet mindenkivel..?Ki olvadt már a tó.....?Be volt egyáltalán fagyva...?
    Tervezgeti valaki már fixen a nyári túráját..?
    Szusy
  • Sziasztok horgásztársak , én is a nyáron készülök a gyékényesi tóhoz, ha minden jól alakul! Sajnos a vízterületet nem igazán ismerem ,de már kaptam egy kis segítséget egy közös ismerősünktől Jeszy-töl! Még szervezés alat van a horgásztúra de remélem sikerül megszervezni és házat találni, mert mát sok jót hallottam a vízről!

    ÜDV : ALBERT
  • Horgásztársaim Figyelmébe Ajánlom , hogy Gyékényes sem kivétel!

    A horgászengedélyhez, napi-heti jegyekhez minden alkalommal nyugta , kérésre számla adása kötelező!
    A büntetést nem a horgászengedélyt kiadó személyt terheli hanem a Horgászegyesület Összes Tagját!
    Ezért kérjék minden esetben a nyugtát illetve számlát az azt kiadó személytől.
    A büntetés nyugtaadás elmulasztásáért a haltelepítés rovására megy!!!
    Ha valakit bővebben érdekel: 2007. évi CXXVII. törvény 13. §
    áfatörvény 166. § (1)
    áfatörvény X. fejezet
  • Kívánok Mindenkinek boldog új esztendőt!

    Néhány hónap,és találkozunk:-)))))

    Misó
  • Sziasztok !

    Minden kedves fórumozónak és családjának halban gazdag boldog új évet kívánok !

    Lacika
  • Kedves Fórumtársaim!
    Nagyon boldog, eredményekben gazdag új esztendőt kívánunk mindenkinek!
    Jeszy család
  • pecas 95

    Igen, ezek a halak visszakerültek a vízbe, volt róla képem is, de csökkenteni kellett a kép mennyiséget és én ezeket a képeket töröltem.

    Üdv:MI
  • Tisztelt Mogyorósi úr!

    Örömmel hallom a hatalmas kifogodt halakról a hírt!
    Jövőre biztos megyünk majd horgászni.
    Az érdekelne még hogy ugye ezek a halak vissza kerültek a vízbe?

    Mégegyszer Kellemes Ünnepeket kívánok
  • Sziasztok!

    Minden kedves horgásztársamnak és fórumozónak szeretetteljes KARÁCSONYT kívánunk!

    kismarpet,marpet
  • pecas 95 !

    A 2009 év legnagyobb pontya, amiről tudunk 26.80 kg, de volt 25 kg-os, 24.30-as és több 20 kg-feletti is volt.
    Hogy mennyi nagy hal van a vízben azt senki sem tudja.A fogásnál nagyon sok függ a halak étvágyától és a megfelelő hely kiválasztásától. Én nem vagyok olyan merész,mint egyesek aki távolból is kijelentik,hogy nincs már nagy hal a vízben. Minden évben a Magyar Horgászban lévő rekordlistán a gyékényesi ponty mindig benn van az első három helyezésben.

    Üdv: MI
  • Kellemes és Békés Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek.
    Lenne egy kérdésem.Jövőre tervezünk horgásztársammal egy augusztusi túrát.
    Idén mekkora volt a legnagyobb ponty amit fogtak?Merre felé lenne érdemes horgászni?Mi általában Max-Carpos golyókkal pecázunk.Ezek szoktak működni?Vannak még a tóban 20(esetleg 30+) feletti pontyok, mert a számuk úgy hallottam kicsit megcsappant.A válaszokat előre is köszönöm(jük).

    Természetesen C&R

    Üdv:Jackal Carp Team
  • Sziasztok!


    BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

    MISÓ
  • Kellemes karácsonyi Ünnepeket és nagyon boldog, fogásokban gazdag újévet kívánok az Egyesület nevében:

    Mogyorósi István
  • Sziasztok!
    Minden kedves fórumozónak, Gyékényes kedvelő horgásznak és azok családtagjainak nagyon békés, boldog, szeretetteljes karácsonyt kívánunk!
    Jeszyék
  • Köszönöm gyors válaszát. Ez a lakókocsi a II-es tavon található. Majd holnap napközben felkeresem Önt telefonon, ma nem akarom zavarni. Majd akkor még felteszem a kérdéseimet. További szép napot!

    Tamás
  • Tisztelt Tamás ! A közúti vizeknél tudnom kellene,hogy a hínarason / I-es/ vagy a II-es víznél van az a lakókocsi ? De ettől függetlenül, javaslom a kivárást, csak sima helykészítést javaslom,mert a vizek sorsa a 2010-es évben változhat. Vagy visszakerül művelésre, de a bérletünk is lejár.
    ha ennél több is érdekli úgy telefonon hívjon, a számom a honlapon fent van

    Üdv:MI.
  • Hello Mindenkinek!

    Igazából Mogyorósi Úr-tól szeretnék kérdezni. A kérdésem az lenne, hogy:
    Nyár elején mentem kíváncsiságból egy kört a közúti tó körül. Kérdezgettem horgásztársakat milyen a tó, milyen sűrűek a kapások. Bementem minden olyan helyre, ahol épp voltak, vagy azért látszott a helyen, hogy használják. De a tó sarkában ráleltem egy lakókocsira ami eléggé elhagyott volt. Rákérdeztem a szomszédjánál és mondta az illető, hogy évek óta nem látott ott mozgást. Ma ismét mentem egy kört és ugyanolyan állapotban ott volt ez a lakókocsi. Kérdésem az lenne, hogy nem e tudna nekem segíteni utánajárni, hogy kié lehetett az a lakókocsi? Mert igazából érdekelne engem és megvenném az illetőtől. Ott sem "csúfkodna" és akkor nekem sem kell a hirdetéseket böngésznem. Így télen kitudnám pofozni és elvontatnám a saját helyemre ha sikerül megegyeznem az illetővel. Remélem tud segíteni nekem. Előre is köszönöm. Elérhetőségem: 22torpedo22@gmail.com. Vagy írjon ide a fórumra. További szép napot.

    Tamás
  • Ébresztő Uraim!
    Mik a hírek vidékiákban?
    Jeszy
  • Hoppá, befagyott a fórum!!!!
  • Haló-haló!!!
  • Jeszy! A cikked nagyon szar volt, csupa frázis puffogtatás, a találkozó bűn rossz vot én többet oda nem megyek. A Misó tápja borzasztó volt, ilyen rossz házigazdát mint a Mogyorósi Úr én még nem láttam, az Angler hala pedig akkora volt mint egy hetes törpeharcsa. Én pedig olyan szép vagyok mint Brad Pitt vagy Tom Cruise. No kedves funok ez, hogy tetszett? Ne tessék fütyülni szerintem nagyon jó volt!!!!
    Szóval komolyra fordítva a szót, minden igaz amit leírtam, pici különbséggel.
    Jeszy cikkében természetesen nem csalódtam, olyan mint az életben, éles eszű, éles nyelvű, jó humorú világfi! Andi pedig mint Atlasz a földgömböt, úgy tartja a háttérben ezt a nagy gyereket. Pistával kapcsolatban én már többször leírtam, és elmondtam, hogy mi a véleményem rőla, ez azóta még csak mélyült, köszönöm neki az irántunk való jószándékát és segítőkészségét. A Bocskai család pedig nekem a gyengém, szóval róluk nem is mondok semmit úgy is tudják, hogy érzek irántuk. Misó az én liblingem, olyan csodapofa és jóindulatú srác, hogy bármit mond szinte mindig úgy érzem, hogy akár én is mondhattam volna. Anglerrel és Angival én most találkoztam elöször, de tiszta szívemből mondom, hogy ezt egyáltalán nem így éreztem, nagyon jó arcok, és hálás vagyok Gyékényesnek, hogy megismerhettem Őket. Most pár embert kihagytam, no nem azért mert bármilyen problémám is lehetne velük, de egy része a családom, a másik része pedig szintén nagyon kedves számomra, csak már lassan elcsöppenik a billentyűzet, attól, hogy ilyen módón csöpög a jóság teje belőlem. Hüpp, hüpp! Tényleg tiszta szívemből hálás vagyok mindenkinek, hogy van ez a társaság, és évről-évre ilyen jól érezhetem magam Veletek!

    Jővőre! Veletek! Ugyan itt!

    Csaba
  • Sziasztok!

    Csatlakoznék az előttem szólókhoz,én is köszönök mindent nektek.Örülök hogy megismerhettelek benneteket,s ha ritkán is de találkozhatunk ezen a szép helyen.
    Jeszyéknek külön köszönet és gratula a cikkhez.Angler barátomnak pedig utólag is gratula a szép halakhoz.Meghozta az eredményt a tőlem kapott etetőanyag.Ugye mondtam,hogy ez lesz a nyerő!

    Mogyorósi úrnak és Andiéknak köszönet ,hogy emlékezetessé tették azt a napot a kismarpet számára.Soha nem fogja elfelejteni.

    Baráti üdvözlettel:marpet
  • Szia Jeszy!

    Elolvastam a cikket.
    Nagyon tetszett!!!

    Üdv.:Kismarpet
  • Sziasztok!
    Köszönöm az elismerő szavakat! Pista, ne tereld a "felelősséget"! Hiszen nélküled nem jöhetne létre ez az egész, az tuti! Mi köszönjük Neked, hogy biztosítod a médiafelületet itt a portálon és a helyszínen is adsz lehetőséget, hogy összejöhessen a brigád!
    Angler, jövőre ugyanide szeretnénk menni, csak lejjebb, a kotróhoz közelebbre!
    Üdv mindenkinek!
    Jeszy
  • Kedves Barátom Jeszy !

    Az írásod megjelenését már nagyon vártam, és nyomban elolvastam mikor jelezted,hogy megjelent.
    A második elolvasás után szántam rá magamat,hogy reagáljak az írásodra.
    Ez már a harmadik találkozó volt amin én is részt vettem, igaz több nem is volt.
    A leírtak nagyon tetszenek, de annyiban van hiányérzetem,hogy a csónakban a nagy hátaddal láthatatlanná tettél, igy lehet ,hogy nem is hiszik el,hogy én segítettem neked radarozni, ill.evezni. Na de ez csak az élcelődésem része. Tettél arról, hogy én is
    látható legyek, igaz a megalázás nem sikerült.
    A találkozó nagyon jó volt, új barátokat ismertem meg. Nem sürgetem az időt, mert részemről nagyon halad, de várom már a következő találkozót. Javaslom, legyen évente kettő !!!! De tudom, hogy csak én mint nyugdíjas nem vagyok időhöz kötve. A neveket nem akarom felsorolni, mert hátha valakit kihagyok, igy valamennyiteknek megköszönöm a részvételt és a következőre is mindenkit szeretettel elvárok. De egy nevet, vagy kettőt kiemelek, a kis marpetet és Misót, mert mindkettő színesítette a találkozót. Megköszönöm Andinak és Jeszynek az önzetlen aktivitását,mert ahogy mondják, nélkülük nem jött volna össze e barátság valamint a találkozó.
    Mégegyszer gratulálok az írásodhoz !!!

Kedves lárogató!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!