A Gyékényes és Vidéke Lokomotiv Horgászegyesület fóruma.
  • Hello MIndenki!

    A T-online jóvoltából borzasztó elkeseredettségeteket kivívva, nem volt net-em a hétvégén és igy a bojli mix-ből kimaradtam. Továbbá v.szinüleg béna vagyok, de a képek között nem találtam M.I. Úr archiv képeit. Ha megnyitom a képtárat elvileg a lap tetején lévő képeknek kellene lenni?

    Csaba
  • Üdvözlet mindenkinek!
    MI-nek: Rendben , majd szóban folytatjuk a múlt felidézését !
    Szusynak: manapság már lehetőség van műholdas letapogatásra is, amivel egy 3 dimenziós meder térképet lehetne csinálni, mondjuk pontos GPS koordinátákkal...
    Persze, feltételezem, hogy ez nem olcsó művelet és lehet, hogy ha nyilvános lenne a térkép, az illetéktelenek vissza is élnének vele...
    De a búvárok által feltérképezett tó, ötletnek kiváló!
    Üdv:
    Jeszy
  • Tisztelt M.I.!

    Miket tud meg az ember,nem semmi élmények lehettek az elmúlt évtizedekben,ahogy Jeszy is említette,egy ilyen nagyhalas víz környezetében.
    Ha esetleg valamikor picit ráérne,elmesélne néhány legendás fogást,akár ragadozó akár békés hal témában?
    Nem tudom mióta megy az országos rekordlistára történő bejelentés,de elképzelhető,hogy régebben még nagyobb halak is voltak,amit soha nem jelentett be senki.
    Eredetileg a 60-as években tettek bele halakat,és azok ki tudja hányadik generációját láthatjuk mi?Vagy mit tudni arról,hogy leívnak rendesen a halak a tóban,szükséges a folytonos pótlása a pontyoknak pl?
    Megjegyzem hogy naphal azért van egész sok,az meg talán ikrafaló,de törpeharcsával nem találkoztam.
    A búvárok elmerészkednek a tó más részeire is,vagy övék kizárólag a búvárbázis környéke?Nem semmi érdekesség lenne,egyszer bebarangolni a tó egyes részeit a fenéken,ki tudja mit találna az ember.Szép felvételek készülhetnének,bár akkor nem lenne több titka a tónak,szal jobb ez így ahogy van.:)
    Na remélem valaki tud még infot a környékről meg halakról.
    Üdv:Szusy
  • Jeszy !

    Én barcsi vagyok majd Pécset a vasutnál dolgotam 61-63-ig és Gyékényesre szükség volt olyan emberekre /szak/ és igy engem is felkértek,hogy nem vállalnám-e el az ottani munkakört. Én igent mondtam,mert mindegy volt,hogy Pécsre járok be,vagy Gyékényesre. És közben megnősültem,igy itt maradtam. 70-től 2001-ig műszaki vezető voltam Gyékényesen.Azóta nyugdíjas vagyok.
    A többi személyes részt,majd szóban.

    MI
  • Tisztelt MI !

    Fátylat borítottam a dologra a pányvázásért ........ :-)))))
    Egy kérdés merült fel bennem, bár lehet, hogy rám nem tartozó mélységekben merülök bele a személyiségi jogokba : 1963 óta van Gyékényesen, mint írja, szolgálati érdekből. Nos, a kérdésem, hogy ez a szolgálati érdek a horgászattal kapcsolatos vagy valami mással ?
    Mindenesetre elismerésem és egyúttal egészséges irigységem tolmácsolom, hogy 43 éve a nagy halak birodalmában él !
    Üdv:
    Jeszy
  • Üdv: Mindenkinek !

    A képek amelyeket most leveszek a képtárból, sorba 1989, 1990, 1992 és 1983.
    Én l963-ba kerültem Gyékényesre dolgozni / szolgálati érdekből/ akkor még az A szektor részt kb.ott ahol a Jeszy szok üdülni egy 5-6 méter széles választó földut kötötte össze a partot. A kis vizben akkor bányászás folyt a nagyvíz pedig a barcsi halászok víze volt. Később a bánya az egész vizen mélykotrást végzett a földutat megszüntették.Én még horgásztam a földutón. Én 1977 óta végzem a jelenlegi munkámat. Az én épületem a képen is látszik a B 9.szektor 5.sz.háza volt.
    Nagyon sok halat tudtam fogni. 1987-ben A pécsi televizió készítette a Somogymegye horgászvízei sorozatot és éngem vettek fel amint fárasztom a nagy halat.
    A pányvázásért szégyenlem magam,de megjegyzem,ma is nagyon sokan igy kötik ki a halat,akik nem engedik vissza./ Az írásomat az olvasás után leveszem./

    MI
  • Üdv Mindenkinek!

    A képeken lévő pontyok valóban nagyon szépek,és gondolom,hogy a Gyékényesi tavakban még nagyon sok ilyen gyönyörű hal van,viszont nagyon remélem,hogy napjainkban a sporttársak már kímeletesebben bánnak a zsákmánnyal,főleg abban az esetben ha az a hal később (fotó után)visszakapja szabadságát!Abban viszont biztos vagyok hogy ma már Mogyorosi Úr sem tárolná ilyen módon a halakat.
    Az hogy mi az a súlyhatár amit képes elérni a ponty és hogy mekkora kort ér meg engem is érdekelne.

    Hali
  • Szia Szusy!

    Véleményem szerint vannak genetikai korlátai a növekedésnek és az életkornak, mint minden élőlénynél. A választ nem tudom, de őszintén szólva engem is érdekelne a precíz válasz...
    Tavalyelőtt a Tiszán dolgozó halászok hálóval elejtettek egy 36 kg feletti pontyot, ami elgondolkodtató !
    ( más kérdés, hogy 500.000 Ft-ért árulták, de nem lett gazdája, úgy tudom )
    Szóval, várom én is a "szakértő" választ a kérdésre!
    Üdv:
    Jeszy
  • Tisztelt M.I.!

    Ezek a képek a kotrón készültek?Mit lehet tudni róluk,csak nagyjából,hogy mikoriak úgy saccra?Nagyon jó nosztalgikus fotók,imádok ilyen képeket nézegetni,látszik hogy már régeben is voltak erre szép jószágok.
    Ha már itt tartunk,volt valaha halászva a tó,vagy amikor elkezdték kotorni,ez azóta "vadvíz",és ki tudja mi és mennyi van benne?Meg lehet ezt becsülni pl,hogy hány 20kg feletti ponty lehet benne kb?Vagy harcsa milyen állomány lehet?Csak a kiváncsiság kedvéért érdekelne,hogy milyen nagy örökség található a víz mélyén.
    Ez viszont már közös kérdés,tudja vki hogy ha optimális körülmények közt él egy ponty pl,hány évet élhet meg?A súlynövekedés gondolom mindenhol más és más,de vajon mi lesz az idős pédányokkal?Megbetegszenek,és felfalja egy harcsa őket,vagy találtak döglött "nagypontyokat" is?Ez úgy általánosságban érdekelne,hisz ha csak 10-20 év távlatban gondolkodik az ember,akkor is szép darabszám illetve méretek lehetnek a vízben.
    Vélemény?

    Üdv:Szusy
  • Tiszteletem Mogyorósi Úr!
    Megnéztem a képeket, szépek a pontyok, de sikítani tudnék, látva a pányván lógó jószágokat...
    Ne haragudjon , nem szeretném kommentálni...
    Mentségként, részemről valóban elfogadom inkább az akkori kor "divatját", de manapság, már harcolnék, ha meglátnék ilyent...
    Bocsásson meg, el kellett mondanom a véleményem. Feltételezem és kiérzem, hogy manapság már Önnek sem tetsző ez a magatartás !
    Nézzük a jó oldalát: sikeres horgász volt évekkel ezelőtt (is), igazán szépek a pontyok...
    Üdvözlettel:
    Jeszy
  • Jeszy és a többiek ! Nézzék ,meg a képtárban lévő első 5 képet !

    Elővettem egy-két képemet amikor még aktiv horgász voltam,igaz a kép minősége nem a legjobb. A nevemet nem írom a képek alá,mert blamás lenne a hal tartása a kötélen.
    /Régen igy szoktuk kipányvázni a halat/ A felvétel időpontja sem lényeges.

    Üdv:MI
  • Hello MIndenkinek!

    Lehet, hogy későn keveredtem a gép elé és már senki nincs a közelében?
    Ha még is akkor kérnék valami életjelet!

    Csaba
  • Sziasztok!

    Ma csak egy köszönés erejéig, mert a szomszédékhoz vagyunk hivatalosak!
    A piát bevállalom, nem félek tőle, de mindent nem tudok én sem elpusztítani !
    A pontyzsák témát meg már ne feszegessük, mert egyrészt szívesen adtam, másrészt qrvára nem szívesen, mivel másnak a hatalmas pontyját mértük vele...
    :-)))
    De nem ám, szóra sem érdemes!
    Sziasztok, mennem kell...
    Jeszy
  • Hm skacok!

    A helyzet,hogy tavaly már én sem ittam Jeszy pálinkájából,csak asszem söröztünk,ezért mondtam,hogy nem vagyunk alkeszok.Ha idén mindenki csak hozza a piát,akkor nagy bajok lesznek annál az egy embernél,aki véletlen bevallja,hogy Ő mer inni.
    Na mindegy,majd lesz valahogy,a jó hír, hogy szaporodnak az emberek,tehát lehet szinte tartani egy "Gyékényesi horgászat fan" bulit.Ez nem is annyira peca lesz már,hanem sütő főző piáló összejövetel.Marad éjszakára a horgászat,akkor mindenki a saját helyén lógat,reggel meg élménybeszámolunk ha van miről.Vagy max megyünk éjszaka ébreszteni,mint tavaly tettem ezt Jeszyvel,ezúton is köszke mégegyszer a pontyzsákot meg a türelmet.
    Ma is lesz sok hozzászólás?

    Pápá:Szusy
  • Szevasz Sebestyén!

    Elképzelem Jeszyt és Szusyt ha Te sem iszol, hogy milyen fantasztikus állapotba fognak tudni jönni, ha mindenki csak viszi a pálinkát és senki nem issza. Bár előre bocsátották, hogy Ők sem függök, de ezt tudod ki hiszi el! /Remélem olvassák ezt!/
    Nem gondoltam volna, hogy ennyien vagyunk akik nem iszunk! Nem vagyok rá büszke, de nem is szégyenlem!

    Csaba
  • Sziasztok!


    Ha lehet én is csatlakoznék az augusztusi bulihoz, de sajna én csak két napra, a munkahelyen ilyenkor van a főszezon. Ha konkrét a dátum akkor írjátok meg.
    A gyékényesi horgászatomat június közepére és szeptember végére tervezem.
    Ja és a csónak velem sem lesz könnyebb. :-))) Fözni is besegítek ha kell, de csak üdítővel kocintok, azért egy liter házi pálesszal beszálok a buliba.

    Sebestyén
  • Szia Gumikacsa!
    Csak, hogy ne kelljen visszaolvasnod sokat, leegyszerűsítve a lényeg!
    Augusztusban úgy tűnik, hogy többen egyszerre leszünk Gyékényesen és erre szervezkedünk egy közös pecás, evős-ivós "partit". Ez az időpont augusztus utolsó hete előreláthatólag!
    Ha meg tudod oldani szívesen látunk!
    Szia :
    Jeszy
  • Jó éjszakát!
  • Mindenkinek!
    Kiléptem, álmos vagyok! Jó éjszakát!
    Majd holnap folytatjuk.
    Jeszy
  • Milyen csonakázás,milyen gulyás,milyen sörözés az árnyékban,én meg leragadtam a bojlinál!JÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ!
  • Jó hagyjuk ezt a korversenyt, bár ennek a versenynek megvan az a varázsa, hogy ebben nem lehet előzni!
  • Hagyjuk már ezt a korversenyt!!
    Semmi jelentősége, nem ezen múlik a barátság...
    Majd nyáron bebizonyosodik, hogy a horgászbarátság és a barátság általában kortalan. Nekem vannak "idős" barátaim, akikkel sokkal szívesebben beszélgetek, mint néhány tacskóval, vagy akár korombelivel. Bár ami igaz, az igaz van sok fiatal barát is, akikkel egy hullámhosszon tudok lenni!
    Jeszy
  • jeszy és csaba !

    Köszönöm a meglátásukat és igazat is adok,mert nálam csak az évek multak el a külsöm és a belsőm/remélem/ fiatal maradt. Igaz az idősebbik fiam annyi idős mint a jeszy a fiatalabbik fiam pedig 27 éves . Én meg 23-al több,mint a jeszy. De ez nem fog látszani.

    Üdv MI
  • Hú emberek!

    Elmentem zuhanyozni,és mire visszaérek,több mint egy oldal hozzászólás,asszem belelendült a nép rendesen.
    Na én sem vagyok nagy piás és épp sellő sem vagyok(a fürdőkádban megy az úszás max),szal a bogrács és egy laza sörözés az árnyékban asszem kedvemrevalóbb lesz majd.
    Igaz csajok is lesznek nálunk,de majd elküldjük őket bevásárolni,mire visszajönnek addigra meg bután lézengünk a parton.Megjegyzem ez veszélyes,mivel mély a víz,ha bepottyanunk melyik jól úszó baywatch fiú ment meg minket?
    Csatlakozom M.I. Úrhoz,hogy jó időtöltés olvasgatni itt esténként.
    Amúgy szerintem ahogy így emlékszem tavalyról,simán elbújhat köztünk Mogyi kolléga is,egy ilyen remek környezet fiatalon tartja az embert.

    További jó írogatást....
    Szusy
  • Mogyorósi Úr!

    Teljesen egyetértek Jeszyvel Önnel kapcsolatban! Nem kenyerem a hizelgés de ez a hozzáállás és aktivtás és jószándék magáért beszél. Az A szektorban meg ne nagyon fogjanak halat, mert aztán meg nekem nem marad április 5 -re mikor megyek! Na ebben segíthetne Mogyorósi Úr!

    Persze ez vicc volt, bízom benne, hogy nekem is marad mire odaérek!

    Csaba
  • Nyugalom! Én meg is tudom főzni akármelyik kaját ! ( csak a csajom meg ne tudja...)
    Amúgy szívesen lennék én 75 kg-os !
    Gondolom, azért ebben az "öreg vagyok már " dumában van elég nagy túlzás ! Szerintem ( és ez a tapasztalatom) a mi korunkban már megáll az idő, és csak az öregszik, aki nem halad kicsit a korral. amint a példa mutatja, rendszeresen internetezik, modernizálja a horgászkörülményeket, agyal, stb-stb.
    Nekem ne mondja, hogy öreg, igenis fiatalos a hév, szerintem!
    Üdv:
    Jeszy
  • Mogyorósi Úr!

    Félreértés ne essék én nem tudok gulyást fözni, csak enni!
    A hozzávalókat én viszem, de tőlem csak ennyi telik! Ja meg jó tüzet tudok rakni! Bárhol!

    Csaba
  • Csaba ! Már nem is érdekel a csónakázás, maradok a jó gulyásnál !

    Most láttam jeszy is szereti a hasát, vele maradok a parton,igaz én csak 75 kg-os vagyok és nagyon öreg!!

    Jó a társaság, nem is tudom hogy segitsek majd halat fogni ! Mi lesz még augusztusig.
    Megjegyzem most nagyon megy az A szektorban a keszeg ,rengeteget fognak az út mellett.

    MI
  • Egy jó sütést vagy főzést én is bevállalnék !
    Persze, csak ha nem lakodalmat kell tartani, mert ez a 10 nap lesz előreláthatólag a nyaralásunk is !
    :-)))
    Jeszy
  • Mogyorósi Úr!

    Szívesen látnánk a csónakázásnál, mert egy társunk éppen most adta fel, mert fél a tengeri betegségtől. Az italon meg akkor mi legalább nem fogunk összeveszni, meghagyjuk Szusynak. De azért remélem, hogy egy jó gulyás azért beficcenhet, nem?!

    Csaba
  • Na, én úgy látom a dolgot, hogy sok lesz az utas!
    Inkább maradok a parton és vagy aggódok vagy nevetek...
    Szeretem, ha stabil talaj van a lábam alatt !
    :-)))
    Jeszy
  • Üdv Mindenkinek !

    Arra senki sem gondol,hogy én is szeretnék résztvenni a nagy csónakázásba !

    Az ital hive nem vagyok,de azért nem lógok ki a sorból és szeretem a jó társaságot.
    Hajrá fiuk csak igy tovább, megvan az én esti szórakozásom is, mikor elolvasom a beírásokat.

    MI
  • Mit szólnátok hozzá ha három ilyen pici ember ráparancsolna a halakra, ha
    akarnak valamit jöjjenek ők ki! szerintetek mernének nemet mondani?
  • Hello Fiúk!

    Nekem van egy ismerősöm akinek van egy komoly tengerjárója, ha ezt megszerzem akkor szerintem mehetünk akás így hármasban is csónakázni! Csak evezőket hzzatok!

    Csaba
  • Szia Szusy!
    Előre közlöm, hogy ittasan, viharban, többed magammal nem ülök csónakba!
    Tudod, hogy víziszonyom van ! Nem merek kockáztatni!
    Amúgy a súlyunk sem aktuális a többes sétacsónakázásra...
    :-))))
    Jeszy
  • Srácok!

    Ha mi eggyütt szeretnénk behordani,vagy pergetni,katamaránnal kell mennünk,mivel Gyékényesen nincs az a csónak ami elbír 3 ekkora godzillát.:)
    Szerintem túl sokat kóstoltunk édes meg büdös bojlit,és lehet ez tette meg a hatását.

    Üdv:Szusy
  • Sziasztok!

    Jeszy: 127 kg / 189 cm
    No comment....
    Jeszy
  • Szusy!

    A testtömeg kérdésnél maradva a magam 117 kilójával hova sorolnátok engem?
    Idióta ötletek pedig mindig jól jönnek mert egyenlőre én is csak ilyenek birtokában vagyok. Tehát rontani nagyon nem tudtok jelen szürkeállomány helyzetemen. Azért ahogy itt olvasgatom a fórumot, horgásztudományban azért pár létrafokkal előttem foglaltok helyet.

    Csaba
  • Csaba!

    Ez a nagyok célzás akart lenni a testtömegindexünk alapján?:)
    Max szerintem nagy marhák vagyunk(igaz csak a magam nevében beszélhetek),persze ami a poénkodást meg a hülyeséget illeti.
    Ha lent leszel biztos beveszünk a pia-peca témába Téged is,meg idióta ötletekkel is szolgálhatunk ha vevő vagy rá.:)

    Üdv:Szusy
  • Szia Jeszy és Szusy!

    Én előbb megyek pecálni nyáron Gyékényesre, de ha nem vetitek meg az iylen kezdők társaságát, akkor az általatok említett időpontban is egy 3-4 napra leruccanok. Nem szeretném kihagyni a NAGYOK társaságát!
  • Szia Szusy !

    Örülök, hogy sikerült összehozni az időpontot, igaz én még csak előzetesen beszéltem le a tulajjal a dátumot, de hamarosan pontosítok és konrétan lefoglalom augusztus végére!
    Szóval, tényleg öröm, hogy nyomhatunk egy közös peca-kaja-pia "versenyt" !
    Jó lenne, ha a többiek közül is többen is jönnének ekkor!
    Üdv:
    Jeszy
  • Jeszy!

    Megvan az augusztusi időpontunk,aug 19-től leszünk lent egy hetet,szal mire Te odaérsz,mi már minden halat kifogunk a tóbol.:)
    Így lesz esély egy közös pecára,vagy pia-kaja valamelyikére.
    Igaz még nagyon messze van,de így hogy konkrét lett az időpont,most felvillanyozódtam picit.Remélem az itteniek közül más is lesz majd akkoriban horgászni ott,és tarthatunk egy nagyobb ismerkedős napot is akár.

    Üdv:Szusy
  • Sziasztok!

    Én is kíváncsi vagyok a részletekre, főleg egy helyi "versenyzőtől" !
    Persze, azért az eredményekkel alátámasztva, mert úgy igazán értékelhető, hogy sikeres-e a módszer vagy csak sikereske...
    :-))))
    Várom a választ én is!
    Üdv:
    Jeszy
  • Sziasztok

    Helló Marpet!
    Ahogy te is írtad én is ezt a módszert használom.Én is Ápr. elejétől oktoberig kinnt vagyok a vízen úgyhogy tudom hogy mi a dörgés.Idén szeretnék eljutni az A szektor fele.Mikor szoktál látni amurcsapatokat ill pontycsapatokat arrafele?Tavaly láttam egy helyet kb július közepe lehetett rengeteg 10-15kg-os pontyot fenn sütkéreztek.Úgy nagyon szép látvány volt.Kb úgy nézett ki mint a Tescoban a halasakvárium.Képzeld hétvégén kinnt voltak a barátaim a Közuti 1-es tavon és fogtak egy 5kg-os amurt.Nash bojlival,kiemeltetve.Nem akartam hinni a szememnek hogy ilyenkor is lehet fogni amurt.Ritka mint a fehér hollo.Azt szeretném kérdezni hogy milyen messze horgászol a parttól.Mit raksz a horogra és hány szemet?Mekkora előkét használsz?Ha valami még eszembe jut akkor majd még leírom.Előre is köszönöm a válaszaidat.

    Görbüljön a bot!
  • Sziasztok!

    Irigykedve olvasom , hogy egyre másra jártok horgászni, én meg itthon punnyadok...
    A hétvégén bálozni voltunk, ami sajnos rányomta bélyegét a tegnapi napomra, gondolom értitek, mit akarok mondani? Berúgtam, mint egy csacsi...
    Szóval, egyre határozottabban igénylem én is a horgászatot ahogy olvasom a rablózós dolgokat, még arra is ráéheztem. Úgyhogy eldöntöttem, az idén több energiát fordítok a vadorzó halak fogására.
    Jó lenne még ebben a hónapban rátérni erre...
    Most egyelőre a cégünk új helyre költözik, amit jelenleg rendezünk be, amit én hajtok végre, így 1-2-3 hétig tutira megint nem lesz alkalmam sehova sem menni !
    Na, nem panaszkodok itt tovább.
    Gratulálok a fogásaitokhoz, és ne hagyjátok abba, mert nyerőben nem illik kiszállni!
    Sziasztok, üdv:
    Jeszy
  • Heló Mindenkinek!

    Szia Csaba !

    Hasonló képpen cselekedtem mint te horgászattal töltöttem a hétvégét(sátras)
    Péntek du.-tól ma du.- ig 7 db pontyot sikerült bojlival horogra csalni mentorom
    és állandó tettestársam segítségével,nagyon jó vólt . Igaz ezt nem vadvízen történt,hanem egy tőzegtavon ami kimondottan bojlis víz,de azért nagyon jó vólt.

    Szia!

    Hali Mindenki!
  • Üdv srácok!

    Na a ragadozó témához én is hozzászólok picit.
    Balatonon úgy süllőzünk,hogy fűzött élő kishalat csapatunk be,méghozzá mini 3-as horoggal a hátában,egy készségen egy kishallal.Mondjuk 15-20 g-os csúszó szivar ólom,vagy tirolifa.Garantáltan lehelet finom a cájg,minden látsz és gyanútlanul mindenki rajta veszhet.Dunán már teljesen más módszerrel ragadozózunk,taposott sneci,totál ez vált be szinte minden másnál jobb.Elmúlt vében egyszerre mindkét trükköt bevetettük Gyékényesen az "A" szektorban,kijelenthetem,hogy csak az élő vált be.
    Haverok 2db harcsát fogtak ott mellettem az említett fűzött kishalas módszerrel,míg nekem a 10 nap alatt összesen 1 mozdításom volt a taposott döglött halason.A végén már kombináltam,2 horog egy zsinóron,egyiken taposott hal drótelőkés erősített cájgon,másikon pedig egy élő kishal előkés csúszóúszó megoldással.Na erre sem volt kiváncsi senki,pedig nem volt drasztikusan durva a felszerelés.
    Hozzátenném,hogy az élő kishalra olyan kapása volt mindkét harcsának,mintha a legóvatosabb süllő lábújjhegyen járna.Azt hittük maga a kishal mozog,még mondtuk is milyen jó erőben van.:)
    Szal vagy nagyon dörzsöltek az itteni ragadozók,vagy nem jó helyen kerestük a vadabb fajtájukat.
    Remélem más is hozzászól a témakörhöz,hisz nemcsak nagy pontyokra meg amúrokra lenne érdemes errefele vadászni,hanem a szép süllők és harcsákból is befigyelhetne egy kettő.
    Ui:Én sem voltam már egy ideje pecálni,úgyhogy elvermelési tünetek vannak nálam is,csak hírből hallom hogy pl a Balatonon nem megy a hal,még csukesz sem akar horogra akadni.

    Szép napot mindenkinek
    Szusy
  • Helo Mindenki!

    Mi ez a nagy csönd? Mindenki elment horgászni? Mert én igytettem a hétvégén. Egy közeli tavon voltam tegnep és ma is. Muszáj volt mert már elvonási tüneteim jelentkeztek. Tegnap egy 1,5kg csukesz akdt meg, ma pedig 2 db 2 kilós ponty. El sem hiszitek milyen jó érzés volt újra a húzást érezni és fárasztani. na nem minthe ezek a halacskák olyan nehezen adták volna meg magukat. Volt hasonló élményetek a napokban vagy teljes elvonás van?

    Csao


    Csaba
  • Szia Marpet!

    Megtennéd, hogy pontosítanád kérésemre a bojlis végszerelék, csúszóra szerelve, megütköztetve szisztémát!!
    Megköszönném. Nyilván egyre gondolunk, de biztosan szeretném tudni...
    Most, hogy beszéltetek a rablózásról ( ami nem túlzottan köt le), úgy döntöttem, az idén kicsit többet foglalkozok Gyékényesen evvel a témakörrel ! Eddig is többször láttam, hallottam, hogy rendszeresen űzik a nagy harcsákat, sőt a tavalyi (majdnem közvetlen) szomszéd ( nyaralótulajdonos) dicsekedett is a rekordharcsájával ! Szép volt!
    Mindenkinek jó hétvégét kívánok!
    Üdv:
    Jeszy
  • Csabinak!

    Én rablóhalra csakis döglött hallal próbálkozom.Süllőző fenekező végszerelék,csukára megerősítve.Ennyi.Mindig a legegyszerűbb dolgok a leghatásosabbak.
    Csalihal általában fogható sneciző bottal,csak csonti kell hozzá.

    Biztos más módszer is hatásos,én ezt kedvelem nekem tutira bejön.

Kedves lárogató!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!