A Gyékényes és Vidéke Lokomotiv Horgászegyesület fóruma.
  • Szevasztok!

    Szusy Komám!

    Na az én kedvemet nem olyan eccerű elvenni a pecátol:-))
    Tudom,hogy az idén még kiszívom a vízbűl a big fist egy közös fotóra.
    Aztán persze elengedem:-))

    Misó
  • Csáá Csaba bácsi!

    Hát persze hogy van kedvem társasághoz,vagyis lenne.
    Az időpontot nem nagyon tudom még,mert hétköznap akarok lemenni,mikor kevesebben vannak a kedvenc helyemen Gárdonyban.
    Szabit meg nem tudom mikor kapok majd,irtó képlékeny egyenlőre a dolog,de ha tudok fix dolgot,mindenképp jelzek neked...hátha...
    Van jó kis nádasos szakaszom,ahol általában ragadozó is megcsíphető,és ebben a hideg változékony időben,nem is tudom mire lenne érdemes pecálni,lehet a húsevőket fogom erőltetni inkább.

    Üdv:Szusy (akinél néha kezd kisütni a nap)
  • Csao Szusy!

    Mikor mész a Velencei tóra, mert akár összefuthatnánk, oda én is rendszeresen lefigyelek.

    Csaba
    az örökoptimosta
    ui. persze csak ha van kedved a társaságomhoz
  • Szusykám, fő az önbizalom, avval már háborúkat is nyertek nálunk nagyobb emberek !
    :-))
    Jeszy
  • Hi!

    Hát úgy látom néhány embernek nem lehet könnyen a kedvét szegni,pedig azért jó kis arcoskodásba szaladtunk bele közösen,azonos időben.:)
    Ha minden igaz,lesz egy Velencei tavi kis zsugám,remélem ott nem égek nagyot,igaz ott másnem angolnát vagy kárászt csak lehet fogni,az meg több a semminél.

    Szusy (aki szintén nem tette túl magát rajta)
  • Inkább a peched a magyarázat !
    Egyébként ismerem ezt az érzést...
    :-((
    Jeszy akimégnemheverteki
  • Misó!

    Neked pedig kívánok néhány vékával, és érzem, hogy nagyon jó eredményt fogtok elérni! Hajrá Magyarország! Hajrá Magyarok!

    Csaba
  • Csao Jeszy!

    Igen, sikerült szerelnem a telefon doktor alapján, és arra a botra volt az egyetlen kapásom, és pont ennek nem akadt meg, tehát a remekművemben v.mi sántított, vagy pedig egyszerűen csak pechem volt. Pedig anyira bíztam az olmos buliban.

    Csaba
  • Sziasztok!

    Köszönöm, de még nem nagyon megy...
    Igen bojlival fogtam, a már említett Gigant halas-barackos és shusi bojlival, halas dippel. De már félnek a halak, az ösztönzésetekre télen saját bojlit csinálok és akkor végük...
    A tavunkon még csak most ismerkednek a halak a bojlival, az igazi nagy dögök még a tó közepén lakmároznak. Nincs csónak, behordás, csak dobálni lehet...a tó közepe elérhetetlen. Pedig láttam mekkora dögök laknak ott bent. 26 éves a tó...

    Üdv:
    Sebestyén
  • Én is gratulálok Sebőce !
    Jeszy
  • Hali Sebőce!

    Gratula a fogásokhoz!
    Bojlival fogtad a halakat?
    Kösz a biztatást!:-)

    Misó
  • Sziasztok!

    Ezek szerint a közel múltban csak én fogtam, láttam halat. :-)))
    Nem a kedvetek akarom elvenni de most a kilencedik alkalommal volt elöször, hogy nem sült el eggyik bojlis botom sem. Igaz most csak öt órás peca volt... Ja és hazai pályán az egyesületi 18 hektáros vizen. Viszont szákolhattam egy 11kg-os amúrt (a barátomnak) és láttam pányvázva:-((( egy nyolc körüli pontyot.
    Fogásaim: átlagban két-három kapás/24 h, a halak 3-tól-6,5 kilósig.

    Hajrá Gumikacsa, sosem késő elkezdeni...

    Üdv:
    Sebestyén
  • Az "is" ????
    Ja, emlékszem, a busa, meg az a pár teszkós...
    :-))))))))))
    Jeszy a főbetlis
  • Egyszer elkell kezdeni.

    Annyi az előnye a dolognak,hogy hazai a pálya.

    Persze azér ott is sok volt a betli az idén,az is benne van........

    Misó
  • Nem is tudom, hogy ez most a részedről túlzott optimizmus vagy csak vakmerőség....
    Mindenesetre bátorságra vall !
    :-)))
    Jeszy
  • Szevasztok!


    Na de lesz ez még így sem,a hétvégén melózom,de aztán egészhétvégés peca ismét:-))
    Sőt elmondom,hogy az éves horgászeredményeim alapján,:-))))vettük a bátorságot,és csapattársammal beneveztűnk egy bojlis versenyre:-))


    Misó
  • Csabikám !
    Ismerős az érzés...
    :-))))))
    Sikerült szerelned a telefonos segítség alapján ?
    Jeszy
  • Csao Lányok!

    Jelentkezik a betli quartett újabb tagja.
    Misó! A hétvége: = 0. 1 kapás, az sem akadt meg, ennyit a Derítő-tóról, mármint nem okvetlenül a tó hibájára gondolok. A héten valami kis lghtes lógatást tervezek, aztán majd az idő megmondja, hogy lesz -e belőle v.mi.

    Csaba
  • Szia Szusy !
    Éppen ma mondtam Misónak, mikor itt volt nálam, hogy már nem merek tanácsot adni senkinek, maximum elmondom, én hogy csinálom, de rögtön hozzáteszem, hogy nincs pozitív ( sem negatív ) tapasztalatom az adott, horgászattal kapcsolatos dologgal...
    :-)))
    Jeszy abetlis
  • Hejjj
    Ti vagytok a betli duo,vagy mifene?
    Asszem én is csatlakozhatnék nyugodtan hozzátok,de amúgy is amatőr vagyok,szal ez nálam mindennapos.:)
    Igaz egy idő után lelombozó tud lenni....
    Na mindegy,majd csak fogunk valamit,másnem szomorkodni továbbra is.
    Üdv:Szusy
  • Szomorúan néztem, hogy a cimborám (sem) fog semmit semmivel...
    :-)))
    Jeszy
  • Szeva Jeszy!

    Miért?Mi történt veled augusztusban?:-)))))))

    Misó
  • Szevasztok !
    Már viccelni sem tudok a betlin sem...
    Máskor pedig jött a poén, de az idén augusztus óta nem megy...
    Jeszy abetlis
  • Csá Szusy!

    Igen ez vot a tesztelős peca.Hát ami azt illeti nem fogtam agyon magam,viszont a hétvégén fingathattam ezt a botot:-))Nagyon kézre álló kis páca:-))
    Nemtudom wazze,de lehet igazad van,kiprobálom:-)legközelebb a cucom felét itthon hagyom,és üttörő botokal támadok:-))
    Na mesélj csak,mit lógattál.és hova?:-)

    Misó
  • Csá Misó mester!

    Ez a tesztelős pecád volt?Nem sikerült kiprószálni mit tud a cájg?
    Mondjuk a semminél több a fogás,de azért itt sem vitted túlzásba.
    Lehet halálra ijeszted a halakat mindenhol ahol jársz,olyan szereléket vonultatsz fel a parton mindig.Azért gratula neked.....
    Én sajna semmi lógatásról nem tudok beszámolni,ami ide illene...

    Üdv:Szusy
  • Szevasztok!


    No eltelt a hétvégi peca.Az eredmény 1 db öcsi ponty (1,2kg),és rengeteg keszeg,törpe
    :-)))
    A lényeg,hogy nem csöcsöltem be:-))))
    Csaba Neked,hogy sikerült?


    Misó
  • Csao MIndenki!

    Én Misóhoz hasonlóan pecálni készülök, de csak holnap reggel indulok, Tatára a Derítő-tóra. Még ne jártam ott sosem, de arról már informálodtam, hogy jók a fogási esélyek, és baromi akadós a hely, szóval csónak nélkül szinte reménytelen. Egy baráti házsapárral megyünk, remélem, hogy ketten csak érünk eggyet és kitudjuk egymást segíteni. Mindenkinek kellemes hétvégét, Misó neked pedig görbüljön mint az állatt!!!!

    Csaba
  • Szevasztok!


    Élek,és virulok,pontosabban qrvára virulok ugyanis egy 1-2 órán belül indulok peccőzni,egészhétvégén horgászni fogog:-))
    Remélem vasárnap nem arról kell beszámoljak,hogy ismét becsöcsöltem:-))

    Szevasztok!

    Misó
  • Tiszteletem Urak!

    Én spec a nagy áradást várom a Dunán,pecára nincs időm,mert ezer a melo sajna.
    Megkaptad a fotókat Jeszy?
    Amúgy érdekelne,hogy vajon van-e valami fogás lent Gyékényesen,most hogy meghűlt drasztikusan az idő...hallottatok valami hírt?
    Amúgy most meg olyan hideg a víz,hogy lassan elvermelnek a halak,azok után hogy 2 hete meg még az extra meleg miatt nem ettek.
    Télen meg majd éhen halnak.....

    Üdv:Szusy
  • Nagy a csend uraim !
    Technikai problémák, vagy a lustaság az oka ?
    Kérnék életjeleket a gárdától !
    Köszönette és üdvözlettel:
    Jeszy
  • Csao Jeszy!

    Jó rendben, megnyugodtam, teljesen egyetértünk ebben az esetben a "gusztustalan fogalmáról. Én is pont ezekre gondoltam. Elöször azt hittem, hogy a meghívott vendégekkel kapcsolatban van olyan fenntartásod ami nekem elkerülte a figyelmemet, vagy én nem úgy gondolom. De megnyugtattál nem kellett csalatkoznom. Az ilyen embereket csak egy-két ilyen kép látán, ki kellene tiltani még a tó környékéről is. Nem tudom, hogy ehhez nincs senkinek jogosítványa, vagy nem lehetne felhívni az illetékes elvtársak figyelmét?!. Borzasztó segg emberek vannak.

    Csaba
  • Szia Csaba !
    Ha végig tudtad nézni a fotókat, akkor rájöttél, gondolom, hogy mi a gusztustalan... Másrészt leírják, hogy a Carpcenter, meg a Nash osztrák tagjai meglátogatták őket, hát.. Ha azok a jobb érzésű bojlisok ezeket a képeket látva, amelyiken a fáról lógnak az amurok, vagy éppen súlyzóként funkcionálnak, a kopoltyúnál emelt pontyról nem is beszélve, akkor minimum köszönés nélkül távoztak...
    Szóval ez a gusztustalan, szerintem persze...
    Jeszy
  • Csao Jeszy!
    Mi az amire gondoltál a gusztustalan jelzővel? KIvánvsi vagyok, hogy egyezik -e a véleményünk. Én azért azt mondom, hogy egy-két dolgot inkább érdekesnek neveznék, erről az oldalról. van azért elgondolkodtató dolog is a leírásokban. Én nem is gondoltam, hogy ilyen oldala is van ennek a tónak, pontosabban az ott élő emberek egy bizonyos csoportjának.

    Csaba
  • Sziasztok !
    Megérkeztünk tegnap és most sort kerítek egy kis beszámolóra. Bár nem hiszem hogy túl sok információt fogok tudni megosztani veletek...
    Szóval tizenegy nap horgászat, ponty semmi, amur semmi, vagyis amiért mentem, nem jött. Viszont csináltunk egy jó találkozót, örülök, hogy végre személyesen is megismerkedhettem többetekkel. Csináltunk egy kis bojlit, sütöttünk(tem) husit, ettünk-ittunk. Remélem Ti is jól éreztétek magatokat ! Visszatérve a horgászatra sem a gyári sem az ott készített bojlik nem hozták a halat, kivéve a Buki-mix Cold Bait nevű főzés és tojás nélküli bojlija mozgatta meg a halakat, plusz a találkozón készített Imperial B. mixből, Dynamite B. Source aromával készült bojli iránt mutatott néhány vizi élőlény valamicske érdeklődést. Pedzegettem a felszerelésem elkótyavetyélését, de időközben megváltoztattam a hozzáállásomat, megpróbálom még, hátha nem is a felszereléssel van a gond. Szóval adok magamnak még egy esélyt, szerintem megérdemlem. Így viszont rossz hírrel szolgálok azoknak, akik már fenték a fogukat valamimre, bocsesz...
    Végezetül köszönettel fordulok Mogyorósi Istvánhoz, hogy a lehetőséget biztosította a közel 2 hét pihenésre és a horgászatra.
    Üdvözlök mindenkit !
    Jeszy
  • Stiasztok !
    Hazaértem, jelentem, most kipihenem magam, aztán holnaptól vagyok folyamatosan...
    Addig üdv:
    Jeszy
  • Szia Csaba!

    Hát ha félre tesszük a barátságot akkor..........nem is tudom sok jó cucca van a Jeszynek,de én a kitartására licitálnék.Irigylem a kitartását.
    Rég feladtam volna!

    Misó
  • Sziasztok!

    Sajnos el kell keserítenem mindenkit, Jeszy fogott halat a vörös bojlival.
    Igaz eddig csak dévérről tudok, de nekem ez is elég, hogy ne licitáljak a cuccaira.
    Ha minden igaz akkor még ott van és lógat, így még mindenkit lepipálhat...

    Ja és a barátság kötelez!

    Hajrá Jeszy!

    Sebőce
  • Csao Misó!

    Én nagyon pihent vagyok, csak izgatottan várom, hogy a Jeszy melyik cuccára fogok tudni lecsapni az árverésen. Ha nem nézed a barátságot, akkor melyik cuccra fogsz licitálni?

    Csaba
  • Szevasztok Urak!

    Mi ez a nagy csönd?
    Nem pihentétek még ki a pecát?

    Misó
  • Szevasztok!

    1 perce hívott a Jeszy,megvolt az első kapás,de sajna megtépte:-(,nem tudta befejezni a beszámolót lerakta a telefont,mert huzta neki a rablós motyót.

    Misó
  • Halihó!

    Szusy!

    Nem az nem a pia volt mindíg ilyen vagyok,és valóban jókat röhögtünk:-))

    Van abban a vizben hal nem is kevés,de ez most egy ilyen periódus volt,beleultünk a süket vizbe.Nem először,és nem utóljára:-)

    Nem jött még eddig sms Jeszy-től pedig várom mán!:-)

    Misó
  • Misó!
    Még mokamester is gyenge?Mé,hát jókat röhögtünk,nem?Vagy az csak a piának betudható?Na mindegy,akkor is mesterebb vagy mint mi bojliból.:)
    Jó lenne ha Jeszy belecsapna valamibe,mert kezdem azt hinni a rabsicok elvittek mindent a tóból,valami vödrös fenékhoroggal.
    Üdv:Szusy
  • Hali!

    Szeva Szusy!

    Mester!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!még mokamesternek is gyönge:-))
    Azé én egy forintnál töbre gondoltam,legyen napi ?????? mmm,hummm......:-)
    Tegnap este beszéltem Jeszy-vel akkor még változatlan volt a helyzet:-( sajna:-(
    Szerintem ma este is hívom,majd megirom mi az ábra.

    Misó
  • Ohh mester!(Misó)

    Te egy gentlemanus vagy,de nagyon.:)
    Hát szívesen bérbevenném jelképes napi 1Ft-ért,de az én zorkó kezeimmel még lehet kárt tennék bennük.Nem is mernék pecálni velük,csak simogatnám,meg velük aludnék,a többi már nem szalonképes....:)Azt meg nem szeretném,ott vannak ezek jó helyen nálad és remélhetőleg az elkövetkezendő években,meg legközelebbi Gyékényesi túráidon bucira fogod velük magadat.És vigyázz rájuk,nehogy a vasgyúró kislányod hullahopp karikát hajtogasson belőlük mire hazaérsz munkából.:)
    Én is átutaztam a balcsin vasárnap,hát azért mindkét helynek megvan a maga szépsége,de tény hogy valami ilyen tóparton szeretném nyugdíjas éveimet tölteni.
    Jeszynél vmi eredmény,beszélt vele valaki?

    Üdv:Szusy
  • Hali!

    Csaba!

    Gratula a fogáshoz:-)A Gyékényesi nyaralás után a család rendesen lehúzta a Balcsit,Mindenkinek az volt a véleménye,hogy Gyékényes szebb:-)Persze azér ott is jól éreztuk magunkat:-)
    Szusy!
    Az én motyómra még egy darabig nem lehet licitálni:-)Akkor sem adom el ha évekig nem fogok halat:-)De ha megigéred,hogy vigyázol rá jövöre bérbe veheted:-)
    Sebőce!
    e-mail:gumikacsa71@freemail.hu
    Előke zsinór: SEMA chimera 25lb,olmozott zsinor Sufix heavy core 25lb

    Szevasztok!

    Misó
  • Üdv Urak!
    Csatlakozom a többi kollégához,ez azért nagy élmény volt így mindenkivel együtt.:)
    Mindenki jófej,laza,szal igazi pecás fun.
    Kellemesen csalódtam mindenkiben,igaz nem voltak kétségeim,de azért mégis.
    Jó lett volna Misó cuccaira licitálni,nem?Vagy elég lesz a Jeszyé,osztozunk valahogy rajta?
    Remélem akik csináltak fotót,körbe küldik majd e-mailben,meg kikerül ide az első találkozó közös képe is valamikor.
    A Csaba meg nem hívott át meríteni ezt a dögöt,csak a szákban leshettem már meg.Igaz így is nagyobb élmény volt,mint az egész hét összfogása előtte.(Sacc per kb 15db naphal)

    Üdv:Szusy
  • Szevasz Misó!

    Lemaradtál a hatalmas Moby Dick fogásomról. Szombat este elsült a botom és egy hatalmas 2 kilós dévért ejtettem zsákmányul. Ezzel le is zárult -e nem túl dicsőséges turné, Abban teljesen egyetértünk, hogy nagyon jó volt találkozni személyesen a funokkal, és, hogy újra megpróbáljuk. Én még egy hétvége keretében az idei évben egy személyes meghívásra.

    Csaba

    ui.: Jó volt a Balaton? A Jeszy árverése mikor lessz, tudsz valamit róla?
  • Szevasztok!

    Sajna vége!:-)

    Először jártam Gyékényesen,viszont nem utoljára,annak ellenére,hogy nem sikerült halat fognom.
    Legközelebb sikerül!:-)
    Jó volt személyesen találkozni mindenkivel:-)
    Jeszyt,viszont irígylem Neki most kezdődött el a második félidő.Remélem,hogy szerencsésebb lesz,mint az első.

    Szevasztok!

    Misó
  • Köszönöm Nektek a gratulációkat, jól esik!
    Bence
  • Én is gratulálok a Bence fiad által hozott eredményhez. Figyeltem délelőtt, de nem rakták fel az eredményeket, de most akkor már tudom, mi lett ...
    Csütörtökön találkozunk !
    Jeszy akiholnapilyenkormár...

Kedves lárogató!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!