A Gyékényes és Vidéke Lokomotiv Horgászegyesület fóruma.
  • Sziasztok !
    Orsóban, botban a shimi tökéletes választás... A fox termékeket pedig nagyon szeretem, így inkább nem hasonlítanám össze őket egymással... Itt csak a pénztárca lehet a meghatározója a vételnek...
    Mindenesetre Misónak igaza van, akármit is veszel, a végén valószínűleg a bb lc lesz a megoldás...
    1 horgásznak üzenem, hogy el ne áruld, mert akkor majd nekünk is el kell árulnunk cserébe a tutit, így megmaradhat az is titoknak, szörnyű nagy titoknak...
    :-)))
    Szevasztok mindenhova...
    Jeszy
  • Szia Szusy !

    Kössz a segítséget, de Okuma orsóval már van rossz tapasztalatom.Persze ha annyi pénzem lesz természetesen Shimanot vagy Daiwa-át veszek majd.

    Lacika
  • Sziasztok!

    1 horgász:Csatlakozom az előttem szólókhoz,tényleg megoszthatnád velünk ezt a fenenagy halinváziót keltő tudásod.Lehet főd buták vagyunk,de ha egyszer belépsz,és erre van időd hogy írj 2 sort,akkor már lehetne belőle 3 sor is,nemde?
    Lacika:Szerintem érdemes körülnézned Okuma orsó ügyileg is,pl LB50-LB60 ami jó lehet neked.Tuti berendezések ezért az árért.
    Ha anyagilag nagyon nagy kereted van,akkor meg persze Shimi és Daiwa ami kell neked.
    Remélem segítettem valamicskét én is.
    Üdv:Szusy
  • Sziasztok
    Szia Jeszy!
    Majd elmondom ha lesz időm.Addigis horgászatok 1000-el
    Majd írok hogy mik történtek ma pl 10kg-os amur 1 3kg-os ponty és 1 3 kg-os amur volt meg ezen kívül 2 elment.
    Eredményes horgászatot mindenkinek!

    Üdv:1horgász
  • Szia Mindenki !

    Azt szeretném kérdezni, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a következő orsókról,mert valamelyikből szeretnék venni és nem tudom melyek a jók.Íme az orsók
    - Byron Akita BBC
    - Banax Helicon
    - Spro Super Long Cast LCS
    Esetleg ha tudtok még valamilyen jó nyeletőfékes orsót ilyen árkategóriában akkor legyetek szívesek leírni
    A segítségeteket előre is köszönöm.

    Üdv : Lacika
  • Csaba!

    Bot SPRO STRATEGY,orsó SHIMANO.Szerintem elnyűhetetlen párosítás.

    Csao!
  • Szevasztok!

    Szia Csaba!

    Ahogy elnézem nem akarod elaprózni a vásárlást,viszont ha már ekkora összeghatár körűl gondolkodsz akkor orsóból én javasolnám a shimano big baitrunner-long cast-ot,ez az orsó az amit ha nem veszel meg most két év mulva ilyet szeretnél:-)Évek óta nyövöm őket probléma mentesen:-)néhány ezressel drágább az általad említett legdrágább orsótól.
    A botokból is egész szép arzenált vonultattál fel,elég változatos kategóriákban,akár az árak tekintetében is.Itt már nem vagyok ennyire határozott,de én a fox mellet voksolnék,de nem használtam még az általad felsorolt botok egyikét sem.

    Jó vásárlást!:-)

    Misó

    már csak 48 nap:-)
  • Csá Mindenki!

    1Horgász! Nem a stílusosabb entrée, hosszú hallgatás után így bejelentkezni, hogy feldobsz egy lehetőséget, aztán mélyen hallgatsz róla. Ennyi erővel ennek az oldalnak nem sok értelme van, ha arra hagyatkozunk, hogy mindenki tapasztalja ki a dolgokat. Mert ugye akkor elég lenne a galéria, ott is lehetne látni, hogy ki mire jutott. Persze nyilván ez nem kötelezettség, de akkor felesleges megnyilvánulni ezeken a fórumos oldalakon. Persze ez csak az én véleményem!

    A többieltől kérdezném, hogy nagyon úgy tünik, hogy a régi botjaimat kinőttem, és v.mikor a közeljövőben fogok venni két bojlis botot + 2 orsót. A véleményteket kérném, hogy a választásaimról. FOX LEGEND CARP 3 lbs, FOX WARRIOR ES 13 3,25 lbs, SHIMANO BEAST MASTER SPECIMEN 3,90, SPRO STRATEGY EXPERINCE 3,90. Ezek lennének a pálcák. Az orsóknál jobban szűkítettem már: FOX STRATOS 10000 80-as, SHIMANO SUPER BAITRUNNER 8000 XTE-A. Kiváncsi lennék, hogy mit szóltok hozzá, mert túllőni sem szeretnék a célon, viszont azt sem szeretném, hogy kiadok egy kalap pénzt és 1-2 év múlva meg másikra vágyakoznék.

    Csaba
  • Kérem a horgásztársakat,hogy az e-maileket csak a mogyi44@freemail.hu ra küldjék,mert a t-online.-vonalam már egy hete rossz. Igy az oda érkező e-maileket nem tudom megnézni.

    Üdv:MI
  • Húde titkos, húde titkos...
    Akkor mi sose tudhatjuk meg a tutit???
    Nagy kár...
    :-)))
    Jeszy
  • Sziasztok!

    Bocsi hogy eddig nem írtam de sajnos lekötnek a halak.Idén nagyon rafkósak a halak Gyékényesen.Rengeteg hal elment de hála egy magát meg nem nevezhető barátomnak aki megfejtette a titkot.És most alkalmazzuk.A képet remélem hogy felrakja Mogyorósi Úr!Akkor ti is láthattok egy kis ízelítőt.A lényeg az hogy jó helyen jó időben jó taktikával.
    Na most megyek.
    Kívánom mindenkinek hogy görbüljön.Persze a bot!

    Üdv:1horgász
  • Szia Sebőce !
    Szerintem is többen is elmaradtak a beszámolóval, gyanús.... Lehet,hogy tényleg hamarabb veszek szerkót, mint eladok ??
    :-)))
    Vicces lenne...
    Jeszy
  • Sziasztok!

    Engem is érdekelne milyen friss hírek vannak?
    Különössen az 1horgász tünt el nagyon, és érdekelne mi van Csabával?
    Ha jól emlékszem, most van lenn a tónál....?
    Fogott-e már valami értékelhetőt, vagy Jeszynek elég lesz egy halat fognia, hogy lepipálja Őt... :-)))))
    Lehet, hogy Csaba felszereléseire licitálunk...? :-)))

    Nekem még egy hetem van az indulásig már nagy a láz...

    Üdv:

    Sebestyén
  • Na, ezt semhagyom beszólás nélkül... Nincs pörgés, kérem a jobban informáltakat, osszák meg velünka hírreket !!
    Jeszy
  • Halihó Mindenhova !

    Hát ezt hajtogatom folyamatosan !!! Ott a hal !! Hát mi másért járnék évek óta, annak ellenére, hogy nem nagyon fárasztottam és engem sem fárasztott ki hal ? Hát azért, mert hiszek a vízben...
    Hajrá, és gratula !
    Jeszy
  • Szevasztok!

    Gyönyörű,irégylésre méltó fogások!:-))
    Nagyon bízom abban,hogy augusztusban is étvágyuknál lesznek a halak:-)

    Misó

    Még 68 nap:-(

    Szevasztok!
  • Üdv Urak!
    Hát nem gyenge ez a 22-es amúr.
    Asszem nem gyenge fogás van most május júniusban,csak nehogy elmenjen a halak evőkedve mire odaérünk augusztusban!
    Azt nem bírnánk ki,ha akkor meg csak szúnyogokra vadászhatnánk éjszakánként.
    Vagy max a sporikkal töltjük el az időt,megmerítjük egymást bojlis merítőkkel halak hiányában.:)
    Szusy
  • Figyelem !

    A mai ellenőrzésem során az alábbi beírásokat láttam,sőt egy 22-kg-os amurt is lefényképeztem. Hogy mi a csali ? ősi módszer száraz kukoricával etetve és felkötve azzal is horgászva. A bojli nem nyerő. " A " szektor 62-es épület. Kép a képtárba.

    §5/25-én 18 kg,06/01-én 15 kg,2-án 11 kg,4-én 14 kg, és 8 kg,12-én 10 kg, 13-án 22-kg. És ezekután mondja valaki,hogy nincs hal a vízbe. /ezek mind amurok,de ponty is volt csak kisebbek/

    ÜdvMI
  • Jeszi!

    A közuti I-sen csónak nélkül esély sincsen hal fogására!
    A legjobb amúrozó hely,tele rekordlistás amurral.
    Akit érdekel ,a MEDUZA ÉTTEREMMEL SZEMBEN KELL LEMENNI ÉS KB.100M.Pár hektáros tó,ugyanúgy jó rá az engedély.Sajnos kempingezni mindenhol tilos.Elméletileg.

    Csao!
  • Sziasztok!

    Köszi a sok gratulát.:-)

    A csali nem titkos.:-) Tigrismogyit áztattam pár napig igen intenzív ananászos aromába amiben egészen addig állni hagytam míg behordásra nem került a csali.
    Hogy miért csak éjszaka?:-) Az etetésem majdnem a nádfalnál volt és ott a víz a gyékényesi átlaghoz képes kicsi. kb. 1,5 méter. És aki ismeri gyékényest az tudja,hogy ott még majdenem lelátni az aljára... :-) Ezért nem is számítottam ott "normálisabb" halra. Úgyhogy nem is "erőltettem" a nappali pecát.:-)

    Üdv.

    angler
  • Szevasztok, szia Csaba !
    Kizárt dolog, hogy ilyen névvel akár Japánban is el lehetne adni kaját...
    Angler azért pecázott éjszaka, mert amurra júni 1-től csak éjszaka lehet horgászni ! Nem tudtad ??
    A csali pedig szigorúan titkos, de én megtudtam, hogy japángombás cipőfűző darab...
    :-)))))))))))))
    Jeszy
  • Csao MIndenki!

    Bocs az elszenvedőktől, nem gondoltam, hogy a kis poénom ilyen lavinát indit el. Megjegyzés Jeszynek: honnan tudod, hogy a neved nem jelent japán ételt? Ezt egyőnk sem tudhatja biztosan. Anglernek tiszta szívből gratulálok, ezért már érdemes volt a zsinórt áztatni. Nagyon szép az az amore. Az éjszakai lógatást az idő miatt erőltetted jobban vagy más okod is volt rá? Mennyi ideig tartott a huza-vona a nagy amurral? És végül mi volt a nyerő csali, ha nem ez is v.mi titkos japán recept!?


    Csaba
  • Sziasztok!

    Én is gratulálok a fogáshoz Angler!
    Engem érdekelne mit rejt a megvadított tigrismogyoró kifejezés?(íz, elkészítés)
    Már az én időpontom is közeleg...

    Üdv:

    Sebőce
  • Szevasztok !
    Anglernek én is gratulálok, egészséges irigységgel jegyzem meg, hogy már a felének is örülni fogok nyár végén...
    Már készítem a praktikákat, ahogy Misót hallom Ő is agyal...
    Üdv:
    Jeszy
  • Hali Mindenki!

    Szia Angler!

    Gratulálok a szép eredményhez,qrva jól néz ki a képen az a 15.-ös,mégegyszer gratula!:-))

    Szia!Szevasztok!

    71 nap

    Misó
  • Csabikám!

    Nálam a botvédelem is megoldott,nyugodt lehetsz.
    Azért természetesen nem árt az óvatosság.De majd megmutatok mindent.

    Csao,Marpet!
  • Szia Feri!

    Örömmel értesülök,hogy rendben hazaértetek.
    Itt külön én is gratulálok a szép fogásokhoz,bármikor viszavárunk benneteket.
    Csao,sok sikert a következő pecához!
  • Üdvözlet Mindenkinek!

    Anno az enyém volt az első hozzászólás a fórumban Mogyorósi úr megnyitója után.:-) Azóta lassan eltelt egy év, és én ismét 7 csodálatos napot töltöttem Gyékényesen. Tavaly teljesen ismeretlen pályán "csak" egy 9-es amúrt sikerült "zsákmányolnom". Idén kicsit felkészültebben érkeztem és valahogy a szerencse is jobban mellém állt. Bár kockáztattam mert a házigazda által fixre letett, sajnos dőlőbolyának legkevésbé sem nevezhető fémcsö mögé horgásztam 30 méterre egy nádfalra és így sajnos buktam is szép halat illetve halakat. De így sem panaszkodom. Szóval a mérleg: 4db ponty 1.5Kg-os átlagban, illetve amúr 5db: 3.5kg ; 4kg ; 5.5 kg; 8 kg ; 15kg. :-)
    Az amúrokat csak is kizárólag éjjel fogtam este 11 és hajnali 4 óra között. Bár a nappali pecát nem is annyira erőltettem. Próbálkoztam bojlival is az első 3 éjjel azzal is etettem, de érdelkődés hiánya miatt váltottam. Maradtam az amúroknál.:-) De nem bántam meg.
    Ja és az "A "szektroban voltam.:-)
    Ha valakit eseteleg érdelkelnek részletek szívesen válaszolok.
    És innen is üdvözlöm Marpetet illetve Mogyorósi Urat! :-)

    Üdv.
    Angler
  • Szevasztok!

    Szia Jeszy!

    Tudod én elfogúlt vagyok az SBS termékekkel kapcsolatban,az igazság az,hogy az M2 még nem probáltam,de Gyékényesen ott lessz a csaliarzenál között.Nagyon szeretem ezeket a térmékeket nálam már töbször bizonyítottak.remélem a Csabánál is beváltja a hozzá fúzött reményeket,személyszerint én korrekt csalinak tartom.
    Ez nagyon reklámszagú,de nem annak szántam ,ez a privát véleményem:-))

    Természetesen kiváncsian várom a Csaba beszámolóját a csalival kapcsolatban:-))

    Még 75 nap:-(

    Sziasztok!Szia!

    Misó
  • Hello Csaba!
    Az általad említett pellet,hogy a szóviccel éljek nem ismerem.:)
    Szal szerintem ha amúrra pályázol,akkor ne misztifikáld túl ezt a kérdést,hanem vess be mondjuk kefíres kukoricát(vagy erjesztett kukoricát),lebegtess szintén ugyanezzel,vagy próbáld esetleg az ilyen természetben előforduló dolgokkal,mint pl nádhajtás?!
    Na most nem kell félni az extra vagány dolgoktól,ezt nem a csalira értem,hanem a felkínálás módjára.Nyugodtan kísérletezz előkehosszal pl,a nagy melegben nappal nem a fenéken kotor az amúr,hanem napozik,fürdik,vagy ingázik mint egy lift fel a felszínre.
    Szal ha fenéken keresed,lehet nem lesz nappal eredménye,igaz ha olyan kedve van,bármit tehetsz az orra elé a vízfelszínre is.Ezt tapasztaltam már Gyékényesen is,láttuk őket,de nem lehetett a szájukba imádkozni semmit.
    Szal én így fogok majd idén hozzáállni,hosszú előke,a lebegtetés nem csak a fenékhez képest pár cm legyen,hanem sokkal több.
    Persze ha vki nagyon nagyot arat valami bolti motyóval,akkor lehet beszerzek belőle mire mi is megyünk,de én mindig is a természetes csalik híve voltam,mármint úgy értve ami a természetben ott rendelkezésre áll szinte konyhakészen.
    Mint ismeretes, direkt nem írom a víz nevét,van ahol szilva megy nagyon az amurók közt,az édes íze miatt,mert vannak fák a vízparton,ahonnan az belepotyog a mederbe.Én ebből indulok ki,mivel az ott töltött idő szerintem kevés a szoktatáshoz,egy új cucc megismertetéséhez a halaknak.Igaz ha egy 15-20-as amúr éhes,meg jó a vízhőfok,akkor mint egy ipari porszívó elszív mindent a gyors anyagcseréje miatt.
    Na várom a véleményeket,bár előre tudom Jeszy mint igazi bojlista majd bedob valami idei újdonságot,boltit vagy házit,és azzal bolondítja a pikkelyeseket.

    Üdv:Szusy
  • Csao MIndenki!

    Próbálta már v.ki közületek a BIG CARP zöld pelletet csalizni? Most vettem egy zacskóval, nem titkolt szándékom, hogy amúr pajtások becserkészése érdekében szeretném bevetni. Ha van tapasztalat, szivesen venném az infókat.

    Csaba
  • Szevasztok !
    Vagy a süllyedőst kell meglebegtetni, az a legtutibb, már legalábbis az íz azonosság miatt. Esetleg előfordulhat, hogy a gyári pop up másabb ízileg, mint a sülyedős. Így az etetés és a csali is ugyanabból a tasakból jön...
    Egyébként érdekel, hogy az m2 milyen sikert hoz ! Mit szólsz hozzá Misó ?
    Jeszy
  • Szia Misó!

    Köszönöm a tanácsot megfogadom, mert az eddigi tapasztalatok nem hozták a várt eredményt. Lehet, hogy ez volt a hiba.

    Köszi!

    Csaba
  • Szevasztok!

    Szeva Csaba!

    Ahogy elnézem elég változatos a repertoár ,a csalik terén:-)Csupán annyit szeretnék mondani,hogy ha módodban áll,akkor az SBS M2 lebegő mellé vigyél süllyedő bogyót is,és náhány szemet tegyél az etetésre a lebegő mellé,ez persze csak jótanács,ha lebegő csalit vetek be mindíg van az etetésen azonos ízű bogyó.(hatékonyabb)

    Szia!Szevasztok!

    Misó
  • Szia Jeszy!

    Ami biztos az a NASH tutti-frutti, SBS pop up M2, VDE epres vagy v.mi földi gyümölcsös tököm tudja -nem emlékszem most pontosan a fajatspecifikus elnevezésére, VDE halas+tintahal, ill lucerne pellett, és tigrismogyika. No meg persze külömböző émelyítők és aromák. Az etetőanyagokban akarok valami nagyot alakítani Gyékényesen. Most hétvégén igazán megtapasztaltam, hogy milyen nagy jelentősége van az etetőanyag csalogató hatásának.

    Csaba
  • Szia Csaba !
    Az jó, ha résen leszel, legalább azt nem veszik el tőled.... Azért a biztonság kedvéért azt is "dugva tartsd" !:-))))))
    Az eet májusban történt, ha hiteles az infó, akkor az elkövető is megvan...
    Sajnos a rosszarcok nem nyugszanak, egyiket kivonják a forgalomból, jön helyette újabb 2.....
    Az utóbbi időben kerülöm az incidenseket, de nem ajánlom , hogy valaki rátegye a kezét engedély nélkül a keserves munkával megszerzett szerelésemre...
    Annak sanyi !!!
    :-)))
    Milyen bojlikat viszel ?
    Jeszy
  • Szia Jeszy!

    Ez a damilvágós akció, mikor és hol történt? Mert nekem tavasszal nem tünt el semmim, úgy, hogy éjjelre a botokat nem is vittem be, csak a házfalnak támaszottam.
    Ha más nem igy teszek most is, legfeljebb v.kit el kell vernem. Viccet félretéve nekem áprilisban nem voltak rossz tapasztalatok.
    De azért résen leszek / no nem csak éjjel / hanem a szerelésekkel kapcsolatban is!

    Csaba
  • Szevasz Csaba !
    Egy jótanács: vigyázz a szerelésedre, mert megint volt rosszarc, akinek a másékellett..
    Levágta a damilt és elvitte az orsót...
    nagyon figyeljetek !!!
    Szeretnék egy ilyent megfogni...
    Mondjuk tutira sittre kerülnék...
    Jeszy
  • Csá Misó!
    Csá Mindenki!

    Igen ezek lesznek a technikák, de a sorrend nem biztos, hogy így alakul. A fő csapásvonal a ponty és az aműr, de ha sikerül v.mi jó harcsázó helyet találnom szivesen kipróbálnám azt a műfajt is. Nagyon kiváncsi leszek, hogy ápr. elején én voltam teljesmértékben béna, vagy tényleg a korai időpontnak is nagy jelentősége volt az eredménytelenségemben. Ha most sem tudok saját magam számára megnyugtató eredményt produkálni, akkor nagyon nehéz lesz ezt megmagyaráznom.
    Ha tud bárki - valamelyik általam felvázolt tipusra - valami alkalmas helyet és ezt el is mondaná nekem, azt megköszönném. Főként az "A" szektorban fogok tanyázni, de esetleg egy kis portya belefér - csak nem vernek meg - az egy hétbe. Az ott töltött idő cca.: 85%-át a stégen fogom tölteni, azt az időt amit pedig nem, azt Marpet jóvoltából csónakban szeretném tölteni. Az egész bot repertoárt vinni fogom, igy ebben a tekintetben nem fogok zavarbajönni.

    Szóval ha van szándékotok okosítani rajtam, akkor ne fogjátok vissza magatokat!


    Csaba
  • Heló Urak!

    Szeva Csaba!


    Azt tudom kivánni,hogy GÖRBÜLJÖN!
    A beszámolódat pedig nagyon várom!
    Mi a terv, milyen technikákat fogsz bevetni?(fedeer,bojlis,úszós)

    Szia,szevasztok!

    Misó
  • Csao Misó!

    Megértem az örömödet és sok sikert! Nekem még pont három hetem van még a Gyékényesi túráig, 3 hét múlva pénteken ilyenkor már régen áztatom a zsinort. Kellőképen felvagyok aljzva a pecára. A képeket és a tapasztalatokat megosztom Veletek!

    Csaba
  • Szevasztok Urak!

    Ezt nem tudom magamban tartani:augusztus 21-től 5 nap peca Gyékényesen,viszem a családot is,ezuton is köszönet Jeszynek,segített lezsírozni a pecót.Már alíg várom!:-))


    Szevasztok!
    misó
  • Csaba és Jeszy!

    Köszi szépen a válaszotokat, remélem bejön. Azért a biztonság kedvéért valamelyik ékszerboltban megpróbálok venni aranykukoricát. Ha valami kellemes tapasztalataim lesznek halfogás terén mindenképp megírom a fórumra. Mégegyszer köszi a válaszotokat, és továbbra is várom a jó tippeket!
  • Szia Jeszy!

    Még 37 kell aludnom, és Gyékényesen leszek. Komolyan mondom, hogy már álmodok is vele. Remélem nem rémálom lesz belőle, és egy picikét felkerülhetek én is a nagyok galériájába. Minden tőlem telhetőt elfogok követni, "de a víz az úr ". Én is szivesen vennék v.milyen friss információt a jelen helyzetről, ha v.ki tud v.mit számoljon be nekünk legyenszives. A jó kívánságokat pedig köszönöm szépen!

    Csaba
  • Szevasztok !
    Csaba !
    Hiányzunk???
    :-)))
    Mennyit kell még aludnod? Készülsz?
    Vigo !
    Amiket Csaba felsorolt tökéletes repertoár Gyékényesre !
    Ha ezekre nem jön, akkor vihetnél aranykukoricát is, arra sem jönne meg !
    Kívánom mindkettőtöknek, hogy legyen eseménydús horgászatotok !
    Jó lenne néhány friss infó is a vízről, ha valaki tudna ilyennel szolgálni. Én is ki vagyok éhezve már néhány nagy halra. A múlt szombaton a Dunán sikerült fognom egy 3,30-as márnát. Végre, az idén első komolyabb halam...
    Üdvözlök mindenkit:
    Jeszy
  • Hahóóóóóóó!!!!!


    Pecások!!!!


    Csaba
  • Jeszy!

    Igazad lehet, tényleg nem ezzel kellene foglalkozni, de most olyan jól jött ki. A pecára rátérve, én már lassan számolom, hogy hányat kell még aludnom a következő Gyékényesi túráig.

    Vigo83!

    A válasz nem egyszerű, én jún. 22-29 ig leszek Gyékényesen, de a csalit illetően nem tudom, hogy mi lesz a nyerő. Az biztos, hogy tigrismogyoró, halas VDE pellet, és NASH tutti- frutti, valamint SBS M2 lesz nálam. Ezek mellett természetesen a klaszikus kukorica nem fog kimaradni. A másikra a válaszom, hogy az én tapasztalataim alapján
    -amik még nem túl acélosak- a kezdeti lankás rész a tutibb. De jó lenne ha megszólalnának az igazi pengék itt az oldalon, tőlük több okosat hallhatnál.

    Csaba
  • Üdvözlet mindenkinek!

    Június közepén megyek 1 hétre Gyékényesre. Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy milyen ízesítésű csalit használjak (pellet), és a törés melyik részén etessek (ahol kezd mélyülni, vagy ahol befelyeződik). Mivel csalizzak? Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Szia Csaba !
    Szerintem nem is foglak felvilágosítani, ha már eddig tudtad nélkülözni, akkor ezután is megleszel a rosszlányok nélkül....
    :-))))
    Különben én sem tudom, mert még rossz lánnyal nem találkoztam, mind szuper volt és ügyes...
    :-))))
    Koncentráljunk inkább a pecára, mert a végén kupit csinálunk ebből a fórumból, pedig nem érdemli meg !
    Jeszy
  • Jeszy!

    Mit jelent az, hogy "rossz lányok " ők akik nem fogadnak szót, összekenik magukat és nem járnak iskolába? Vagy miért rossz lányok ők, és ha rosszak akkor miért jársz hozzájuk? Ezeket azért kérdezem mert én még pici vagyok és ezeket a nagy dolgokat én még nem értem.

    Csaba

Kedves lárogató!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!